Aston Martin Kamuflaja Büründü

Aston Martin’in ilk SUV modeli DBX’in kamuflaja büründüğü fotoğraflar heyecan seviyesini zirveye çıkaracak türden.

SUV segmentine olan ilgi son yıllarda giderek artarken artık lüks otomobil markaları da yerlerini sağlamlaştırmak ve daha büyük bir kitleye hitap edebilmek adına kendi modellerini araziye çıkarmaya başladı. Kısa süre önce prototipinin ilk fotoğrafları ve videosu yayınlanan DBX modeli Aston Martin’in de bu trende sessiz kalmadığını kanıtladı.

‘En Teknolojik SUV’ olarak tanıtılan model markanın yeni St. Athan tesisinde ilk üretilen model olacak üretilecek ve 2019’un son çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Zarif, dinamik ve sportif bir tasarıma sahip olan Aston Martin DBX simülasyon testlerinin ardından gerçek dünyada da test edilmeye başlandı. Dünyanın en zorlu etaplarına sahip Welsh Rally sahnesinde testlerden geçerken asfalt performansı da Nürburgring’de test ediliyor. Böylece DBX’in hem arazi hem de asfalt deneyimlerini en iyi şekilde yansıtması garantileniyor.

DBX’in firmanın köklü geçmişine altın harflerle yazılacak bir kilometre taşı olması bekleniyor. Hem teknoloji konusunda hem de off-road özellikleriyle iddialı model için Aston Martin Baş Mühendisi Matt Becker “DBX, çok farklı bir Aston Martin olacak,” dedi. Hakkında henüz başka bir detay paylaşılmayan Aston Martin DBX’le daha yakından tanışmayı heyecanla bekliyoruz.

 


Önerilen yazılar