Atletik Ford Puma İle Tanışın!

Yeni Ford Puma Crossover, çarpıcı tasarımının yanı sıra sınıfının en iyisi, 456 litrelik bagaj hacmi ile göz kamaştırıyor.

Otomobil segmentleri içinde, özellikle Avrupa pazarında büyük bir paya sahip olan SUV ve SUV esintilerine sahip Crossover modelleri giderek yükselen bir ilgi görmeye devam ediyor.

2020 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanan yeni Ford Puma da sportif ve atletik tasarımıyla dikkat çeken SUV esintilerine sahip yeni bir hibrit crossover modeli.

Puma’nın etkileyici dış tasarımı Ford’un insan odaklı tasarım felsefesinde yeni bir sayfa açıyor çünkü müşteri geri bildirimleri doğrultusunda geliştirilen yenilikçi esnek kullanım çözümlerini beraberinde getiriyor.

Şık, sportif ve baştan çıkarıcı bir tasarıma sahip Ford Puma SUV sınıfına özgü gövde orantılarıyla tamamlanıyor. Puma’nın çarpıcı ve tamamen özgün siluetinde alçak, eğimli bir tavan çizgisi kullanılmış. Bu silüet onun dinamik ve güçlü görünmesini sağlıyor. Yatay formlu iki parça stop lambası tasarımı, hem daha geniş bir arka görünüm sunuyor hem de bagaj erişimi ve kullanımını kolaylaştırıyor.

Yeni Ford Puma’nın en etkileyici özelliklerinden biri yenilikçi bagaj çözümü. Sınıfının en iyi bagaj hacmine sahip olan yeni Puma’nın 456 litrelik bagajı bulunuyor. Kalabalık ailelerin hayatını kolaylaştıracak şekilde üç farklı konumda ayarlanabilen bu büyük ve fonksiyonel bagajın bir de kolayca temizlenebilen ek depolama alanı bulunuyor.

Araçtaki gelişmiş Ford EcoBoost Hybrid 48-Volt teknolojisi üstün yakıt verimliliği, performans ve sürüş keyfi sunuyor. Ford’un yenilikçi yarı-hibrit sistemini kullanan ilk model olan Ford Puma, aynı zamanda düşük emisyon salım değerlerine de imza atıyor.

Ford Puma’da sürüşü daha güvenli hale getirmek için ultrasonik sensör, radar ve kamera gibi teknolojiler yer alıyor. Dur-Kalk özelliğine sahip Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Şerit Hizalama Sistemi trafikteki diğer araçları algılayarak sürüş güvenliğine katkı sağlarken daha az stresli bir sürüş sunuyor.

Yeni Puma’nın iç mekanı ise kullanıcıyı günlük hayatta destekleyen ergonomik ve kullanışlı mimarisiyle dikkat çekiyor. Bu segmentte bir ilk olan bel masajı özelliğine sahip ön koltukları rahat ve konforlu yolculuklar sunuyor.

Modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanıma sunan yeni Ford Puma, gelişmiş B&O Ses Sistemi ve kişiselleştirme olanağı sunan 12,3 inç’lik dijital gösterge ekranı ile donatılmış.

Kısacası yeni Ford Puma Crossover, tasarım ve pratikliği yarı hibrit teknolojisiyle aynı potada mükemmel bir şekilde eritmeyi başarıyor.


Önerilen yazılar