MAKALE

Bağışıklığınızı Güçlendirin, Tehditleri Önleyin...

Bağışıklığınızı Güçlendirin, Tehditleri Önleyin

Mevsimsel hastalıklardan kendinizi korumak ve bağışıklığınızı güçlendirmek için hangi besin takviyelerini tüketmelisiniz?

Pandemi süresince yaşam alışkanlıklarımız da değişti. Uzmanlar bu değişimin uzun vadede, artan kaygı durumu, beslenme düzenindeki dengesizlik ve hareketsiz yaşam tarzı gibi, birçok yaşamsal sorunu ortaya çıkarabileceğini söylüyor.

Tüm bunlara dikkat ederek bağışıklık sisteminizi koruyabilir ve hastalıklarla mücadele edebilirsiniz. Sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip kişiler kolay kolay hasta olmazken, bağışıklık sistemi düşük kişilerde halsizlik, yorgunluk, viral kökenli solunum yolları enfeksiyonları sıklıkla görülüyor. Peki bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebilirsiniz?

İyi uyku, sağlıklı beslenme, az stres, kişisel hijyene önem ve sık el yıkamak. Bunlar en önemli unsurlar ancak kendi başlarına yeterli değiller. Yoğun iş temposu, hava değişimleri ve sonucunda oluşan vücut enerji kaybı, sadece besinsel desteklerle aldığınız vitamin ve minerallerle karşılanamıyor. Mutlaka takviye edici ürünler de kullanmanız gerekiyor.

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde önemli bir yere sahip olan takviyeler arasında şunlar bulunuyor.

Kara Mürver

Olgunlaşmış kara mürverin yaprakları, çiçeği, meyvesi ve kök ekstresi, geleneksel tıpta üst solunum yolu enfeksiyonları gibi birçok hastalıktan korunmak için destekleyici olarak kullanılıyordu. Sambucol’ün 1995 yılından başlayan ve günümüze kadar gelen onlarca klinik çalışması mevcut. Bu araştırmalar kara mürverin güçlü antioksidan ve antienflamatuar özellikler içerdiğini gösteriyor. Ancak her kara mürver aynı etkiyi göstermiyor, beklenen etkiyi almak için patentli formülasyonları tercih etmelisiniz.

C Vitamini

Güçlü bir antioksidan olan C vitamininin bağışıklık sisteminin savunması zayıfladığında ve mevsim geçişlerinde kullanılması öneriliyor. C vitamini, vitamin ve minerallerin emilimini sağlıyor.

Çinko

Birçok virüs cinsinin çoğalmasını engelleyen çinko, bağışıklık sistemi reaksiyonunda hayati bir role sahip. Bu nedenle bağışıklık sistemi zayıfladığında kullanılması gereken önemli bir mineral.

Kara mürver, C vitamini ve çinko kombinasyonları, bağışıklık sistemini güçlendirirken, soğuk algınlığı semptomlarını azaltıyor ve süresini yarı yarıya düşürüyor.

Sambucol®

Sambucol® Avusturya’da yetiştirilen Hachberg türü Avrupa kara mürverinin küçük, sulu ve taneli olgun meyvelerinden standardize edilerek elde edilen, formülasyonu patentli bir preparat. Sambucol eşsiz özellikleriyle hem bağışıklığınızı destekliyor hem de hastalık anında gribi daha kısa sürede geçirmenizi sağlıyor.

Sambucol® çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin kullanabileceği sıvı, efervesan tablet, çiğnenebilir tablet, yumuşak pastil, kapsül ve damla gibi değişik formlarda geliyor. Her yaştan insanın kendine uygun bir form bulabileceği büyük Sambucol ailesinde 8 ayrı form alternatifi yer alıyor.

Instagram: sambucoltr


Önerilen yazılar