Boya Kalemleriniz Hazır Mı?

Otomobil dünyasının önde gelen markaları ücretsiz yayınladıkları boyama kitaplarıyla sizi evdeyken yalnız bırakmıyor.

Beyaz bir resmi renklendirme aktivitesinin meditatif bir etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle, yetişkinlere yönelik boyama kitapları son yıllarda giderek artan bir popülerlik kazandı. Eğer henüz boyama yapmanın sakinleştiriciliğini deneyimlememiş bir otomobil tutkunuysanız belki de şu an başlamanın tam zamanı! Çünkü koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyanın evde kaldığı bu günler için, Audi, Mercedes gibi markalar ve Ian Callum gibi tasarımcılar ücretsiz indirilebilecek boyama kitaplarını birer birer yayınlamaya başladı.

Hem genç hem de yetişkin Audi hayranlarının çok seveceği boyama kitabında markanın güncel ve klasik modellerinin 13 farklı ilüstrasyonu yer alıyor. Her bir sayfada ince detaylı ilüstrasyonlar bulunuyor ve Audi otomobilleri bazen Ay’da, bazen yarış pistinde, bazen de şehir sokaklarında resmediyor. Audi’nin PDF formatında yayınladığı kitabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mercedes ise çeşitli modellerine ait 34 farklı tasarım taslağını ücretsiz indirmeye açtı. Bu çizimler Audi’ninkine göre biraz daha az detay içeriyor ve hayal gücünüze daha fazla alan tanıyor.

Son olarak ikonik otomobil tasarımcısı Ian Callum’un kendi adını taşıyan otomobil tasarım şirketi de boyama sayfaları yayınlama trendine dahil oldu. Jaguar ve Aston Martin gibi markalar için tasarım yapmış Callum, Vanquish 25 adlı otomobil modelinin siyah beyaz çizimlerini yayınladı. Diğer iki markanınkine göre biraz daha çocuksu olan bu çizimler, evde ailece keyifli bir boyama aktivitesi yapmak için ideal.

Haydi o zaman, boyalarınızı hazırlayın, hayal gücünüzü kullanın ve boyama partisine siz de katılın.


Önerilen yazılar