Boyut Değiştirten Kafe

Güney Kore’deki bu kafe, müşterilerine üç boyutlu bir dünyada yaşadıklarını unutturacak şekilde tasarlanmış.

Artık çoğu mekan birbiriyle yarışmak, popülerleşmek ve akılda kalmak için görselliğin gücünden yardım alıyor. Instagram çağının bol ‘like’ alacak ilginç mekan tasarımlarının en yenisi de Güney Kore’nin başkenti Seul’den. Cafe Yeonnam-Dong’ün iç dekorasyonu öyle bir şekilde tasarlanmış ki, içeri adım attığınız andan itibaren üçüncü boyut kavramına veda ediyorsunuz. Adeta bir çizgi roman karesinin içine ışınlanmış gibi hissettiren bu kafedeki her detay da bu hissi destekliyor.

Duvarlarından zeminine ve mobilyalarına kadar herşey, gerçek üstü bir çizgi dünyadan gibi görünüyor. Aynı görsel illüzyonu sofra aksesuarlarında bile kullanmayı ihmal etmemiş Cafe Yeonnam-Dong ve böylece etrafınızı tamamen saran iki boyutluluk deneyimini eksiksizce tamamlamış.

Peki bu ilginç tasarımlı minik kafe ilhamını nereden almış diye soracak olursanız cevap, Kore televizyonunda bir hit olan ve kendilerini fantastik bir çizgi dünyada bulan karakterlerin hikayesini anlatan W – Two Worlds dizisi. Yani yolunuz Seul’deki bu kafeye düşmese bile diziyi izleyerek bu ilginç atmosferi bir nebze olsun yaşamanız mümkün, hatta sadece fotoğraflarına bakmanız bile yeterli!


Önerilen yazılar