Brandtech: Ayın Teknolojileri

Bu ay teknoloji köşemizde GoPro’yla çekilmiş en iyi videolar; geleceğin uçan robotu Fleye ve altın kaplama Blackberry Porsche Design hakkında tüm detayları okuyabilirsiniz.

Teknoloji dünyası her geçen gün çıkan yeni cihazlarla bizi şaşırtmaya devam ediyor. Facebook’ta arkadaşlarımızın paylaştığı post’larda da sıkça gördüğümüz, drone’larla çekilmiş videolar şu sıralar epey revaçta. Öyle ki her gün yeni ve çok daha ilginç bir drone haberiyle karşılaşıyoruz. Fakat aşağıdaki videodan da izleyebileceğiniz, ‘Geleceğin Uçan Robotu’ olarak lanse edilen Fleye, gerçekten de benzerlerinden farklı. GoPro ekibi ise bu aksiyon kamerasının hayranları için muhteşem bir iş çıkarmış ve 2015’in en iyi görüntülerini bir araya getirmiş. Mutlaka izleyin! Şimdi yeni oyuncaklarla tanışmak için sizi aşağıya alalım…

GoPro’dan 2015 Yılına Bakış

Ekstrem spor tutkunlarının vazgeçilmez kamerası GoPro, her geçen gün popülaritesini artırmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda şimdiye kadar geliştirdiği en küçük kamerası Hero 4 Session’ı tanıtan GoPro, çok daha küçük ve hafif olan yeni modelinde özellikle ses kalitesinde gerçekleştirdiği ilerlemeyle dikkat çekmişti. İşte GoPro ekibi, kullanıcılarına yılbaşı hediyesi olarak, kullanıcıların hayatlarındaki en önemli anları ölümsüz hale getiren bu kamerayla çekilmiş videoların en iyilerini seçmiş ve bir araya getirmiş. Biraz ilham almak, GoPro’yla daha fazla neler yapabileceğinizi görmek için yukarıdaki videoyu mutlaka izleyin.

Geleceğin Uçan Robotu: Fleye

Küçük helikopterleri andıran drone’lar şu sıralar pek çok kişinin en çok sahip olmayı istediği arzu nesneleri arasında. Üreticileri tarafından ‘geleceğin uçan robotu’ olarak kabul edilen Fleye ise bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen tasarımı ve darbelere dayanıklı yapısı ile benzerlerinden bir hayli farklı. Aldığı darbenin ardından ‘bana mısın’ demeden uçmaya devem edebilen Fleye’ın pervane tasarımı nedeniyle, diğer drone modellerine göre etrafına zarar verme olasılığı da çok daha düşük. Öyle ki üretici firmaya göre bu uçan robot, “dünyanın en güvenli drone’u” olma özelliğini taşıyor.

Otomobiliniz Porsche Olamıyorsa Telefonunuz Olsun

Blackberry son yıllarda rakipleri dolayısıyla zor günler geçirse de Porsche Design’dan vazgeçmiyor. İlki 2011’de tanıtılan BB Porsche Design modelinin yenisi olan P’9983, özel bir seri olması nedeniyle 2440 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. Onu bu kadar özel kılan özelliklerinin başında ise tuşları, klavye kısmı, logosu ve kamera bölümü üzerindeki 24 karat altın kaplama tasarımı geliyor. Normal altın rengi haricinde çikolata altın rengi de bulunan yeni Blackberry ile tanışmak için videoyu dikkatle izleyin.


Önerilen yazılar