Bronco Maceraya Hazır!

Arazilerin efsanesi Ford Bronco uzun zamandır beklenen yeni modelleriyle yeniden maceraya atılmaya hazır.

İlk jenerasyonunun üzerinden 55 yıl geçen Ford Bronco ailesinin 2021’de yeniden araziye çıkacak modelleri geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı. Orjinaline yakın retro hatlara sahip modeller dört kapılı ve iki kapılı olarak tercih edilebiliyor, ayrıca farklı segmentlerden müşterilere hitap etmesi amacıyla motor özellikleri de değişiklik gösteriyor.

Bronco ve Bronco Sport’ların ortak özelliği ise “her koşulda her yere git” felsefesine sahip olmaları. Akıllı off-road teknolojileri ve üst düzey donanımlarla gelen Bronco’lar, Ford’un F-Serisi kamyonlarının gücü ile Mustang’lerin yüksek performansını bir araya getiriyor.

Serinin retro hatları ise tesadüf değil çünkü 2012 Ford Bronco, ilk jenerasyona ait modelin gerçek boyutlu dijital görüntüsü üzerine inşa edilmiş. Böylece kare hatlar, kısa burun ve geniş duruş korunabilmiş. 4×4’lerin yüksek dirençli alüminyum gövdesinin tavanı ise açılabilir olarak tasarlanmış. Araçların arka kelebek camları ve kapıları da kolayca sökülebiliyor böylece tamamen açık havada, eşsiz bir off-road deneyimi sunulmuş oluyor.

Araçların içi de ilk jenerasyondan çizgileri yansıtırken dokunmatik ekranlı kontrol paneli ve 360 derecelik kamera sistemi gibi ileri teknolojilere de kucak açıyor. Ayrıca iç dekorasyonda kullanılan tüm materyaller kolayca temizlenebilir olanlardan seçilmiş. Araçların özel Zemin Yönetim Sistemi ise Normal, Eco, Sport, Kaygan, Kum, Baja, Çamur ve RockCrawl gibi farklı sürüş modları sunuyor.

Uzun zamandır merakla beklenen Ford Bronco 2021, önümüzdeki yıl bahar aylarında satışa sunulacak, ancak araçlar şimdiden o kadar yoğun bir taleple karşılaştı ki, Ford ailenin ilk edisyonu için planladığı üretim adedini ikiye katlamak zorunda kaldı.


Önerilen yazılar