Çifte Korumalı Tasarım

Joe Doucet’nin yeni tasarladığı güneş gözlükleri günümüzün gerekliliklerine uygun, çifte koruma sağlıyor.

Artık farklı bir dünyada yaşadığımız gerçeğini kabullenmemiz gerekiyor. Belki de COVID-19 riski bizi daha uzun süre terk etmeyecek. Bu da beraberinde kendimizi virüsten korumaya devam etmemiz mecburiyetini getirebilir.

New York’lu tasarımcı Joe Doucet de bu gerekliliği düşünerek hem pratik hem de şık görünümlü güneş gözlükleri tasarladı. Bir güneş gözlüğünün işleviyle bir yüz siperliğininkini bir araya getiren bu tasarımlar maske kullanımını daha yaygın ve daha az rahatsız edici bir alışkanlığa dönüştürmeyi amaçlıyor.

Alışıldık yüz siperliklerine göre daha elverişli bir kullanım şekli sunan bu maske gözlükler, giyen kişinin de kendini daha ‘normal’ hissetmesini sağlıyor. Estetik olarak da epey hoş görünmelerinin yanı sıra buğulanmayı önleyen özel bir tabakasıyla görüş kalitesini de garantiliyor.

Joe Doucet gözlükleri tasarlarken “Maske kullanımını isteksizce uyguladığımız bir zorunluluk olmaktan nasıl çıkarabiliriz?” diye düşünmüş. Bu nedenle de tasarımlarını mümkün olduğunca, normal bir güneş gözlüğü kullanır gibi hissettiren bir biçimde yaratmış.

Yeni ‘normalimiz’ bu mu olacak bilmiyoruz ancak hayatımızı kolaylaştıran ve bize konforlu koruma sağlayan bu tür tasarımların bizim geleceğe adapte olmamızı kolaylaştıracağı kesin.


Önerilen yazılar