MAKALE

Cildinizde Sonbahar Işıltısı

Cildinizde Sonbahar Işıltısı

Sonbaharda tazelenme ve yeni bir mevsime yenilenerek girme ihtiyacı duyan cildinize kulak verin!

Büyük bir keyifle tatilinizi yaptınız, yazın büyük bir çoğunluğunu güneşin altında ve tuzlu ya da klorlu sularda geçirdiniz. Ardından yazı bronz bir tenle bitirdiniz. Peki sonbahar mevsimini cilt problemleriyle geçirmeye hazır mısınız? Sonbaharda cilt bakımı özellikle önemli çünkü yaz boyu yoğun güneş ışınlarına, deniz ve havuz suyuna maruz kaldığımızda güneş lekeleri ile karşılaşma riskiniz de artıyor.

Birçok kişi donuk bir ciltle yüzleşmeye başladı bile. Üstelik bundan sonraki süreçte, güneş lekeleri, cilt kırışıklığı, ciltte elastikiyet kaybı, kılcal damarların belirginleşmesi gibi sorunlarla karşılaşma riski de azımsanamayacak kadar yüksek. Fakat endişelenmenize gerek yok. Ciltte oluşan hasarlar doğru bir şekilde analiz edildiğinde bu gibi cilt problemlerinden kurtulabilmeniz mümkün oluyor. Gelişen teknoloji, zamana ve zararlı faktörlere meydan okumayı başarıyor. Günümüzde, güneşin cildimizdeki negatif etkileriyle ve kırışıklıklarla savaşmak için kremlerin yanı sıra pek çok farklı yöntem bulunuyor.

Volite

Yeterli neme sahip olmayan ciltlerde kırışıklıklar ve çizgiler daha çok belirginleştiği için, cildin nemlendirilmesi genç ve güzel bir cildin olmazsa olmazı.

Birçok kadın cildini nemlendirmek için kremlere başvuruyor fakat artık tek uygulamayla dokuz aya kadar etkisi süren bir uygulama var: Volite. Bu yeni uygulamanın en önemli özelliği, hidrasyon için ayrı, elastikiyet için ayrı, pürüzsüzlük için ayrı uygulamalara gerek kalmadan cilt kalitesini arttırması ve cilde derinlemesine nemlilik kazandırması. Tek uygulamada dokuz ay süren etkiyi de unutmamak gerekiyor.

Volite ile hyaluronik asidin cilt altına uygulaması cilt pürüzsüzlüğünü iyileştiriyor, ince çizgileri yok ediyor, cilde pürüzsüzlük kazandırıyor, akne lekeleri ve kırmızı lekelerin görünümünü azaltıyor, cildi nemlendiriyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Günün sonunda ise size sadece kendinize güvenmek, derinden ışıldamak kalıyor.

Ulthera teknolojisi

Tatil sonrası cildi toparlayacak bir başka uygulama ise Ulthera. Sarkmış, elastikiyetini kaybetmiş, yorgun ve üzgün görünen bir yüz, eskiden sadece cerrahi müdahale ile toparlanırken şimdilerde bu, zamanın, yaşın ve yerçekiminin yüzümüzde yarattığı tahribatı onaran, Ultherapy gibi cerrahi olmayan teknolojiler uygulanabiliyor. Ultherapy, ultrason teknolojisini kullanıyor. Ulthera derinin 3-4,5 mm’lik derinliğine kadar inen ses dalgası ile kolajen ve elastin lifleri uyarıyor ve cildin yeniden yapılanmasını sağlııyor.

İşlem sırasında derinin alt tabakalarında, ses dalgası ile enerji noktaları yaratılıyor. Bu sayede cilt, kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kolajen üretimine ve sıkılaşmaya başlıyor. Tüm yüz için yapılan uygulama 30-45 dakikada tamamlanıyor. İşlemin hemen ardından günlük aktivitelerine geri dönebiliyorsınız. Ulthera’nın uygulama alanlarında kaş kaldırma, yüz, boyun ve dekolte bölgesi de bulunuyor.

Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cildin, bir ay içinde gözle görünür bir şekilde sıkılaşmaya başlıyor ama tam sonucun ortaya çıkması üç ayın sonunda gerçekleşiyor. Tek bir seansın etkisi ise 2 ila 5 yıl arasında devam ediyor.

Yazar: Op. Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar