MAKALE

Cildinizi Soğuk Havalardan Nasıl Koruyabilirsiniz?...

Cildinizi Soğuk Havalardan Nasıl Koruyabilirsiniz?

Kışın cildinizin nem dengesini korumak ve kurumasını önlemek için neler yapmalısınız?

Soğuk havaların gelmesiyle beraber cildimizde bir takım olumsuz durumlar yaşayabiliriz. Kuruyan, çatlayan cildimiz elastikiyetini de kaybeder. Bu nedenle özellikle kış aylarında cildimizin nemini korumamız çok önemli.

Ciltteki kuruluk, yağ bezlerinin yeterli yağ üretememesinden ortaya çıkar ve bu da cildimizin kuruyup çatlayıp erken yaşlanmasına sebep olur. Ciltteki nemin azalması ise yeterince su tüketmememizden kaynaklanıyor.

Cilt sağlığımızı ve cilt yaşımızı korumak için yapmamız gereken en önemli şey cilt nem dengemizi korumaktır. Cildimizin ihtiyacı olan suyu tüketerek ve rutin bakımlarımızı yaparak kış aylarının olumsuz etkilerinden kurtulabiliriz.

Kış aylarının soğuk etkisinden cildimizi son dönemlerde dikkat çeken bir uygulama olan Frozen Face İğnesiz Mezoterapi ile koruyabilmemiz; hatta iğnesiz ve cerrahi müdahalesiz bir şekilde gençleşmemiz mümkün. Bu yöntemle nemini, rengini ve ışıltısını kaybetmiş cildimizin renk ve nem dengesini sağlar, yaz aylarından kalan lekelerimizden ve ince kırışıklıklarımızdan kurtularak cilt yaşımızı gençleştiririz.

Frozen Face İğnesiz Mezoterapinin en büyük avantajı ise cildimizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri cilt altına ağrısız ve acısız bir şekilde gönderen konforlu bir işlem olmasıdır.

Kendimize baktığımız sürece mevsimin bir önemi kalmayacaktır.

Sağlıkla kalın.

Yazar: Fatma Süha

IG: @fatmasuha.beauty


Önerilen yazılar