Cildinizin Gençlik İksiri

Yapılacak küçük profesyonel dokunuşlarla, genç ve sağlıklı görünümün başlangıç noktası olan daha parlak ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün. Dr. Alpaslan Topçu en etkili yöntemleri anlatıyor.

Son yıllarda daha sağlıklı ve genç bir görünümün kaliteli ve parlak bir ciltten başladığı algısı ve bu görünüme kavuşma isteği hastalarımızda hızla yayılıyor. Evet doğru, daha genç ve daha güzel bir görünüm sağlıklı ve parlak bir ciltten başlıyor.

Günümüzde medikal ve teknolojik cihaz endüstrisinin gelişmesi ile ciltaltı dokulardaki eksiklikleri rahatlıkla yerine koyabiliyoruz. Bu görünüme ulaşmak için yapılan cilt kalitesini arttırıcı uygulamalar arasında mezoterapi, prp, lazer ve radyofrekansı sayabiliriz. Bazen bu uygulamaları kombine olarak kullanmak daha da etkili sonuçlar verebiliyor.

Botulinium Toksin A veya Hazır Hyaluronik Asit dolgular gibi medikal ürünler sayesinde derin kırışıklarda azalma, volüm kaybı olan bölgelerde yeniden volüm sağlama yapılabiliyor. Böylece doğal görünümlerini bozmadan, hastalarımızın daha genç ve dinlenmiş görünmesine yardım ediyoruz. Odaklı Ultrason, Radyofrekans ve Lazer teknolojileriyle, ciltaltı ve cilt dokusuna uygulanan kontrollü ısı hasarı sayesinde kollajen sentezini arttırarak yüz ovalinde belirginleşme ve yüzde lifting etkisi yaratabiliyoruz.

Cilt kalitesini arttırıcı ürünler arasında en yenisi ve tek seansta yaklaşık 9 ay boyunca etkili olması ile en iyilerinden diyebileceğimiz ürün ise Volite. Volite, dolgularda kullandığımız Hyaluronik asit içeriyor. Hyaluronik asit, Vycross denilen özel bir teknoloji ile daha uzun ömürlü ve daha yumuşak bir hale getiriliyor. Volite, cildin derin tabakasına enjekte edildiğinde, hyaluronik asidin su tutucu özelliği sayesinde cildi nemlendiriyor ve elastikiyetini arttırıyor. Tek bir uygulamanın ciltteki olumlu etkisi, 9 ay boyunca görülebiliyor. Uygulama alanları ise yüz, boyun, dekolte ve el bölgesi. Özellikle boyun, el ve dekolte bölgeleri tedavi zor ve tedavi seçenekleri az olan bölgeler. Volite ise boyun, dekolte ve el bölgelerinin cilt kalitesini arttırmak için en iyi seçenekler arasında. Uygulamadan kısa bir süre sonra cilt kalitesindeki artış hasta tarafından farkediliyor. Sayabileceğimiz yan etkisi ise uygulama sonrası, tedavi alanlarında görülebilen kısa süreli morarma ve şişme.

Yazar: Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar