Dior Giyen Vespa

İki ikonik markanın birlikte tasarladığı zarif ‘haute couture scooter’ ile tanışın!

Biri özgür ruhlu İtalyan hayat tarzının simgesi, diğeri zarif Parizyen stilin temsilcisi. Her iki marka da yaşamanın bir sanat olduğu vizyonuna sahipler; haraket ve ifade özgürlüğü ise onlar için en önemli itici güçlerden biri. Dior ile Vespa’nın bir ortak özelliği daha var, o da kuruluş yılları olan 1946. Şimdiyse bu iki ikonik marka, ortak noktalarını ve uzmanlık alanlarını bir araya getirerek her ikisinden de izler taşıyan ayrıcalıklı bir scooter tasarladı.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Vespa 946 Christian Dior modeli, iki markanın yeni, parlak ve yaratıcı bir dünyaya olan tutkularından doğdu. Sınırlı sayıda üretilecek bu scooter, her iki markanın da mirasını günümüze taşıyan zarif çizgileri ve detay sanatındaki ustalıklarını yansıtıyor.

Bu model için aslında, 2012’de Milano’da tanıtılan ve hem elegan hem aerodinamik bir gövde ile gelişmiş teknolojik yeniliklere sahip olan Vespa 946’nın Dior tarafından giydirilmiş bir versiyonu diyebiliriz. Dior’un kadın koleksiyonlarının başındaki isim Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan bu model, böylece Dior’un imzası haute couture detaylarla donatılmış bir scooter’a dönüşmüş.

Scooter’ın selesi Dior’un efsaneleşmiş Oblique motifiyle süslenmiş. Ayrıca modele yine aynı deseni taşıyan bir arka çanta eklenmiş. Bu göz alıcı zariflikteki scooter’ın sürücüsü içinse Oblique motifli bir kask unutulmamış.

Limitli bir edisyon olacak Vespa 946 Christian Dior önümüzdeki yıl ilkbaharda satışa sunulacak.

 


Önerilen yazılar