MAKALE

Düğün Yorgunu Cildiniz De Tatili Hak Ediyor!

Düğün Yorgunu Cildiniz De Tatili Hak Ediyor!

Düğün sonrası cildinizin de balayına ihtiyacı var…

Hayallerinizdeki düğün bitti ve uzun zamandır beklediğiniz balayına uçmaya hazırlanıyorsunuz. Mutluluğunuzun bu aşamasına doğru şekilde başlamanıza yardımcı olmak için size bir balayı cilt bakımı rehberi hazırladık. İşte cildinizin gevşemesine ve ışıltılı gelin ihtişamını korumasına yardımcı olmak için ilk geceden eve dönüş yolculuğuna kadar yapmanız gereken her şey!

Balayınız, dinlenmek, eğlenmek için ideal bir ortam olsa da cildinize kalıcı zarar vermeden dönmek için minik şeyler yapmanız gerekiyor. Bir yaz tatili yapacaksanız uzun uçak yolculuklarını, hava değişikliğini, farklı beslenmeyi, nemi ve ekstra güneşe maruz kalmayı göz önünde bulundurmalısınız.

Öncelikle şunu unutmayın, düğün öncesi cildinize yaptığınız bakımlar sayesinde tatile güçlü bir ciltle çıktığınız için şanslısınız. Sadece aylar öncesinden birikmiş stresin ve yukarıda bahsedilen seyahat yükünün cildinizde akne, leke, kırışıklık, kuruluk şeklinde aniden ortaya çıkmasını önlememiz gerekiyor. Çünkü cildiniz de yoruldu ve bir balayını hak ediyor, sizce de öyle değil mi?

Balayı için bavul hazırlamak yorucu olabilir. Bu tatillerdeki en büyük hata günlük rutininizde kullandığınız bakım ürünleriniz olmadan da bu birkaç günü atlatabilmek düşüncesine kapılmak…

Özellikle cildinizin alışık olmadığı farklı ortamlara çıktığınızda, doğru ürünlerle daha da hazırlıklı olmanız gerekir. Bu tüm malzemelerimizi toplamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak en azından evdeyken güvendiğiniz temel şeyleri yanınıza aldığınızdan emin olmalısınız. Daha sıcak iklimlere seyahat etmeyi planlıyorsanız sıcak hava cilt bakımınızı, daha soğuk iklimlerde ise soğuk hava cilt bakımınızı hazırlamalısınız.

Aylarca yaşanan stres, her zamankinden daha fazla makyajla geçen bir gün, içki ve dansla geçen bir gecenin ardından, seyahate çıkmadan önce, cildinize detoks yapmak ve ona taze, temiz bir başlangıç vermek çok önemlidir. Güvenilir bir cilt temizliğiyle başlayabilirsiniz. Ağır makyajları temizlemek için bile ideal olan Genosys Snow CO2 oksijenli temizleyiciyle cildi temizlemek iyi bir başlangıç olur, bu tüm cilt tipleri için güvenli bir seçimdir. Ardından, kalan diğer kirleri temizlemek için seyahat dostu başka bir seçenek olan Genosys Snow Booster gibi nazik ama güçlü bir tonik kullanın… Üzerine sadece balayı boyunca 1-2 kez uygulayabileceğiniz Masque Vivant maskesini kullanarak cildimizin lekelenmesini, kurumasını, kırışmasını ve ışıltısını kaybetmesini önleyebilirsiniz. Biologique Recherche Creme Hydravit’s ile tüm nem ihtiyacını karşılayabilir aynı zamanda nem dengesi de sağlanmış olursunuz. Tabi bunlarla beraber güzel görünmek ve güneşten cildimizi koruyabilmek için son yıllarda keşfettiğim ve hayatımın keşfi dediğim ürün Genosys BBC Renkli Güneş Koruyucu kremini kullanabilirsiniz.

Artık düşünmeniz gereken bir şey kalmadı. Balayı dönüşleri için de fikirlerim var tabi…

Yazar: Fatma Süha, Güzellik Koçu

IG: Fatmasuha.beauty


Önerilen yazılar