Dünyayı Küçülten Süper Yat

Türkiye yatçılık sektörünün öncü ismi Numarine, heyecan verici 45XP modelini dünyaya tanıttı.

Deniz meraklılarının nabzını hızlandıran CNR Avrasya Boat Show geçtiğimiz günlerde hafta gerçekleşti. Fuarda yerli ve yabancı üreticilerden birçok yeni tekne modeli, yat tutkunlarının beğenisine sunuldu ancak aralarından biri, imza attığı ilklerle adından çok fazla söz ettirmeyi başardı.

Türkiye’nin lider motor yat üreticisi Numarine’in amiral gemisi olarak dünya lansmanını gerçekleştirdiği yepyeni modeli 45XP, fuarın en lüks ve konforlu motoryatı olmasının yanı sıra en pahalı yerli üretimlerinden biri olarak da dikkat çekti.

TURQUALITY® Marka Programı’na kabul edilen ilk tekne markası olan, yüksek performans motoryat üreticisi Numarine, mevcut serisine ait güncel 26XP ve 32XP modelleriyle aynı DNA’yı taşıyan ancak boyut olarak daha büyük olan 45XP’nin tasarım ve mühendisliğini tamamladı. Artık inşa edilmeye hazır olan süper yat Numarine XP Series‘in gelecekteki amiral gemisi olacak.

Yolcularına sağladığı seyir konforuyla dünyayı daha küçük bir yer haline getirecek olan 45XP, çarpıcı estetiği ile okyanuslarda eşsiz bir performans sergileyecek ve bunu dünyanın en zorlu sularında bile rahat dolaşma kabiliyetiyle birleştirecek. Dünyanın neresine giderseniz gidin size en yüksek konforu ve lüksü sağlamak için tasarlanan Numarine 45XP, çok uzun bir süre kendi kendine yetebilecek kadar güçlü ekipmanlar ile donatıldı. 45 metrelik yatın en dikkat çeken özelliklerinden biri ise, burun kısmında bulunan kendine özgü bir tasarıma sahip havuzu.

Seyir hızı 12/11 knot, seyir menzilli ise 10 knot ile 4000 nm olan 45XP, kurulduğu günden itibaren, Türkiye’de yatçılık sektörünün standartlarını değiştirmeyi hedefleyen Numarine markasının dünya yatçılık sektöründeki iddialı pozisyonunu da sağlamlaştırmış oldu.


Önerilen yazılar