Dünyayı Kurtaran Coupé

Lexus’un RC F Sport modeli, Men In Black serisinin son filminde tek bir düğme ile uçan bir araca dönüşerek uzaylılarla savaşıyor.

90’ların sonunda ilk filmiyle sinema gişelerinde büyük başarı elde eden Siyah Giyen Adamlar serisinin dördüncü filmi “Global Tehdit” geçtiğimiz hafta tüm dünyada vizyona girdi.

Filmi izleyen dikkatli ve otomobil meraklısı gözler evreni tehdit eden düşmanlara karşı ajanların tercihi olan aracın bir Lexus olduğunu fark etmiş olmalı. Filmi henüz izlemeyen ya da aracı gözünden kaçıranlar için gelin MIB ajanlarının sağ kolu olan bu aracı yakından tanıyalım.

Sadece bir otomobil değil bir yaşam tarzı markası olan Lexus, dünyayı kötülüklerden koruyan Men in Black’in şu ana kadarki en büyük global tehditle mücadele ettiği film için tasarladığı hayali Lexus QZ 618 Galaktik Jeti ile hem sinema severleri hem de otomobil tutkunlarını büyülemeyi başardı.

Yakın zamanda heyecan verici bir dönüşümden geçen ve daha hızlı ve daha hafif bir hale gelen lüks spor coupé Lexus RC F 2020, filmde MIB ajanlarının resmi filosunu oluşturuyor.

Sadece bir düğmeyle Lexus RC F Sport Coupé 2020’den Lexus QZ 618 Galaktik Jeti’ne dönüşen araç, insanlar ve uzaylılar arasında yaşanan yüksek hızdaki kovalama sahnelerinde Chris Hemsworth ve Tessa Thompson’dan rol çalıyor.

Lexus’un geleceğini temsil eden bu özel araç ışık hızına ulaşmasıyla birlikte uzaylılarla savaşacak bir makineye dönüşüyor. Lexus filmin vizyona girmesiyle birlikte bu hayali konsept uzay aracı için gerçek bir basın bülteni bile yayınladı!

QZ 618 Galaktik Jeti’nin uzaylıların teknolojisiyle mücadele edebilecek güçleri arasında, evrenin en koyu rengi Umbra Siyahı, Hibrid Dönüştürücü Teknolojisi, gizli bir uzaylı partner ile iş birliği içerisinde üretilen ve evrende herhangi bir yere saniyeler içinde seyahat etmeyi sağlayan Quasar Power Source2 Teknolojisi gibi özellikler bulunuyor. Galaktik Jet’in kokpit bölümü galaksiler arası etik yöntemlerle üretilen Adorian derisiyle kaplı koltuklara sahip. Ayrıca akıllı asistan Amazon Alexa yedi trilyon uzaylı dilini anlayabiliyor.

Neden Lexus RC F Spor Coupé ve QZ 618 Galaktik Jeti’nin Men In Black ajanlarının galaksiyi koruması için kusursuz araçlar olduğunu filmi izlediğinizde siz de göreceksiniz!


Önerilen yazılar