En Lüks SUV Araziye Çıktı!

Gezegenin en zorlu arazilerinde test edilen Rolls-Royce Cullinan, lüks yolculuk ayrıcalığını dünyanın her köşesine zahmetsizce götürüyor.

Lüks yolculuk konseptini bambaşka bir boyuta taşıyan yeni Rolls-Royce Cullinan, aynı zamanda markanın ilk SUV modeli olma özelliğine sahip. İngiltere’nin lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, müşterilerinden gelen isteklere kulak vererek kendinden pek de beklenmeyecek bir hamle yaptı ve kısa süre önce Cullinan modelini tüm dünyaya tanıttı.

Daha önce hiçbir SUV’da görülmeyen performans ve lüksü bir arada sunma iddiasını taşıyan Cullinan, ismini İngiliz Kraliyet tacının üzerinde bulunan dünyanın en büyük elmasından alıyor.

Tıpkı bu nadide elmas gibi eşsiz olan Rolls-Royce Cullinan için kusursuz lüksün ve üstün off-road becerilerinin en saf karışımı demek yanlış olmaz. Aynı zamanda Rolls-Royce ailesinin en pratiği olan araç, çok yönlülüğü, aile odaklılığı ve eğlenceli sürüşüyle tüm rakiplerinin arasından sıyrılmayı başaran en lüks SUV modeli.

Cullinan, Sir Henry Royce’un “Yaptığınız her işte mükemmel olmayı hedefleyin, var olanın en iyisini daha iyi hale getirin, var olmadığı zaman ise onu yaratın,” düşüncesinin hayata geçmiş hali. Araç dünyanın her türlü arazisinde oluşabilecek tüm tahribatlara karşı yapılan testlerden de tam not aldı ve böylece sürücüsünü dünyanın diğer ucuna götürebilecek bir şekilde tasarlandı, üstelik Rolls-Royce’un lüks yol alışkanlıklarından hiçbir taviz vermeden!

Rolls-Royce’un ünlü “sihirli halı sürüşü”, daha hafif bir mimari ve en son otomatik dengeleme hava süspansiyonu sayesinde yolda ve yol üzerinde etkili bir sürüş sağlıyor. 6.75 litrelik ikiz turbo V12 Rolls-Royce motora sahip olan yüksek performanslı Cullinan, müşterilerin maceracı dürtülerini tatmin edecek bir tasarıma sahip, yüksek gövdeli bir arazi aracı.

Cullinan’ın deri zanaat ustalığını gözler önüne seren koltukları, Rolls-Royce kalitesini ve işçiliğini sergileyen cesur, kendine güvenen bir karakter sergiliyor. Arka yolcu bölmesi adeta ev konforu yaratacak şekilde tasarlanmış ve Salon Koltukları veya Bireysel Koltuklar olmak üzere iki farklı koltuk konfigürasyonuyla sunuluyor. Cullinan ayrıca, koleksiyonerlerin yaşam tarzlarına göre geliştirilen bir çok bespoke özellikle beraber geliyor.

SUV segmentinde en üst noktaya çıkmayı hedefleyen Rolls-Royce Cullinan, zahmetsiz, konforlu ama macera dolu sürüşlerle dünyanın en zorlu arazilerinde bile kendine sonsuz güven duyan bir otomobil.


Önerilen yazılar