MAKALE

Evde Eksiksiz Cilt Bakımı

Evde Eksiksiz Cilt Bakımı

Kış aylarında kuruyan cildinize yeniden hayat verecek üç adımlı, hızlı ama kusursuz bir bakım!

Kışın hava şartlarının değişmesiyle beraber ısınmak için kullandığımız yöntemler cildimizi fazlasıyla kurutabiliyor. Klimalar, petekler ve aşırı rüzgarlı sert havalar kuru cilt hissiyatını arttırıyor.

Ben özellikle bu gibi durumlar için Soins Organic’in evde bakım setini kullanıyorum. Üstelik önerdiğim ya da uyguladığım herkes de bu sete bayılıyor desem abartmış olmam. İçeriğindeki üç ürün de cildi nemlendiriyor ve besliyor.

Önce yüz temizleme jeli ile derinlemesine gözenek temizliği yapıp nemlendiriyorsunuz. Ardından tonik ile açık gözenekleri sıkılaştırıyor ve cildi yağdan arındırarak sivilce oluşumunu engelliyorsunuz. Son olarak gün içinde dilediğinizce kullanabileceğiniz yüz bakım kremi ile cildinizi su bazlı nemlendiriyor ve kuruluğu önlüyorsunuz.

Bu gerçekten de birbirini tamamlayan harika ürünler içeren harika bir set.

Yüz temizleme jeli (Organik sertifikalı)

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün cildin sebum dengesini sağlarken sağlıklı hücre gelişimini destekliyor. Bu ürünle cildinizi derinlemesine temizlerken, aynı zamanda iyileştirici ve nemlendirici etkisini de göreceksiniz. Ciltte meydana gelebilecek su kaybının önüne geçen jel, aktif içerikleri sayesinde egzama, akne, sivilce gibi cilt problemlerini tedavi etmeye ve önlemeye de yardımcı oluyor.

Face Tonic (Organik sertifikalı)

Günlük bakım için mükemmel bir tonik olan bu ürün her cilt tipi için uygun. Cilde ihtiyacı olan nemi verirken, cildin sebum dengesini de sağlıyor. Gözeneklerde biriken ölü hücreleri temizleme, gözenek görünümünü hafifletme, yaşlanma önleme ve ciltte meydana gelen hasarları onarma gibi özelliklere sahip olan bu tonik aynı zamanda besleyici içeriği sayesinde hücre oluşumunu destekliyor, lekeleri ve kızarıklıkları hafifletiyor, cildinizi makyaja hazırlıyor.

Yüz Bakım Kremi

Cildi anında nemlendiren ve ferahlatan bu krem yüzünüzü daha esnek ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. İçerdiği organik aloe vera suyu ve panthenol ile kuru cilde onarıcı bakım sağlıyor. Aynı zamanda 15 SPF güneş koruma faktörüne sahip olması sayesinde güneşin cilt yaşlanmasına da neden olan zararlı etkilerine karşı da koruma sağlıyor. Doğal bir nemlendirme faktörü olan Hyalüronik Asit ile cildinize ihtiyaç duyduğu nemi veriyor.

Yazar: Özge Özel


Önerilen yazılar