Fazla Kilolara Adım Adım Veda

Tatilde kilo aldığınızı düşünüyor ve bunlardan sağlıklı bir biçimde kurtulmak istiyorsanız bu formül tam size göre!

Tatilde kendinizi rahat bırakıp yemeği biraz fazla kaçırdıysanız, eski formumuza kavuşmak için bir an önce harakete geçmeye ne dersiniz?

Başlangıçta ilk terchiniz kısa süreli hafif tempolu egzersizler olmalı, çünkü öncelikle, vücudunuzu antrenman yapmaya zihinsel olarak hazırlamanız gerekiyor. Antrenmanınıza statik ya da dinamik streching egzersizleri ile başlayıp, yürüyüş, bisiklet, kürek ve benzeri, kardiovasküler sisteme yönelik antrenmanlarla devam etmelisiniz.

İlk hedefiniz bu yürüyüş, bisiklet ve kürek gibi çalışmalar sayesinde kardiovasküler kapasitenizi 1 ile 3 hafta arasında sağlıklı bir şekilde artırmak olmalı. İlk hafta antrenman süreniz 30 ile 60 dakika arası olmalı ve bu antrenmanı haftada 4 ya da 5 gün yapmalısınız.

İkinci haftaya ulaştığınızda antrenman süresini 40 ile 75 dakika arasında olacak şekilde biraz daha uzatabilirsiniz. Üçüncü haftaya geldiğinizde ise haftalık antrenman sayısını 5 ya da 6 güne çıkarıp süresini de 60 ile 90 dakika arasında tutmaya başlayabilirsiniz.

Evet, artık hazırsınız!

Bundan sonra bu yaptığınız kardiovasküler egzersizlere ek olarak, kassal kuvvetlendirme egzersizlerini de antrenman programına ekleyebilirsiniz. Hedefiniz her zaman yağ oranınızı sağlıklı bir seviyeye düşürmek ve kas oranınızı korumak ya da artırmak olmalı. Bu, kaybolan kas kuvvetinizi ve direncinizi geri kazanmanız anlamına geliyor.

Size tavsiyem egzersizlerinizi, uzman bir eğitmen gözetiminde, onunla beraber yapmanız yönünde. Azminiz, motivasyonunuz ve hırsınız sizi kısa sürede hedeflerinize ulaştıracak!

Sağlıklı ve mutlu günler bizlerin olsun…

Yazar: Master Personal Trainer Remzi Bilgiç

Telefon: 0 (544) 720 85 95

E-posta: remzibilgicc@hotmail.com


Önerilen yazılar