Ferrari Evrenine Hoş Geldiniz

Universo Ferrari sergisi, markanın hayranlarını ‘Şahlanan At’ın geçmişinde dopdolu bir yolculuğa çıkardı.

Ferrari geçtiğimiz hafta, genel merkezinin de bulunduğu İtalya’nın Maranello kentinde eşi benzeri görülmemiş bir sergiye imza attı. Fiorano Pisti’nin hemen yanındaki bir alanda düzenlenen sergi, markanın dünden bugüne tüm geçmişini ziyaretçilerle paylaşarak şanslı hayranlarına eşsiz bir deneyim yaşattı.

Halka açık olduğu dört gün gibi kısa bir sürede 14 binden fazla kişinin ziyaret ettiği Universo Ferrari sergisi, retro model Ferrari Classiche’den en yeni otomobillere, motorsporları ve Gran Turismo gibi aktivitelere kadar, markanın yarattığı ve dokunduğu her alanı tek bir çatıda topladı.

Özel davetliler için Eylül boyu süren aktiviteler arasında F8 Spider ve 812 GTS’in lansmanları da yer aldı, aynı zamanda Scuderia Ferrari yani Ferrari yarış takımının kazandığı üç kupa da sergilendi.

Ferrari’nin bu eşsiz etkinliği markanın köklü mirasına ışık tutarken aynı zamanda kurulduğu günden bu yana kusursuzluğun peşinde nasıl koştuğunu da gösterdi. Markanın hem pistte hem de asfaltta ulaştığı mükemmellik seviyesi, yeniliğe duyduğu sürekli tutkuyla destekleniyor. Bu da sergide, tarihi modellerle en son araçların birlikteliğiyle net bir şekilde vurgulandı.

Serginin gerçekleştiği devasa bina, markanın bilindik kırmızısı ve Şahlanan At logosuyla süslendi, içindeki farklı temalara sahip bölümlerde ise Ferrari’nin birbirinden göz kamaştırıcı modelleri yer aldı. Fiorano Pisti de etkimlikte rol aldı ve Ferrari Monza SP1 ile SP2 şanslı potansiyel müşterileri araçlarla ilk test sürüşlerini burada gerçekleştirdi.

Ferrari’nin kurucusu Enzo Ferrari’nin dediği gibi “Ferrari bir hayal. İnsanlar bu özel araca sahip olmayı hayal ediyor fakat şanslı bir azınlık haricindeki diğerleri için bu bir hayal olarak kalıyor”. Ancak Ferrari markası hayranlarını kucakladığı bu etkinlikle, vizyoner araçlarını en azından bir süreliğine dünyayla daha yakından paylaşmış oldu.


Önerilen yazılar