Ferrari Kusursuzluğu Kutluyor

Süper otomobillere dair kurallar Ferrari’nin en hızlı, en nefes kesici ve en güçlü modeli ile yeniden yazılıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden iddialı otomobillerin dünyaya tanıtıldığı bir etkinlik oldu. Hız, çeviklik ve yüksek performans dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Ferrari de, nefes kesen yeni bir modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen tanıttı. İtalyan üretici, şimdiye kadar ürettiği en güçlü V8 motora sahip olan F8 Tributo modeliyle süper otomobillere dair kuralları yeniden yazıyor.

Markanın klasikleşmiş iki koltuklu otomobillerinin yeni bir yorumu olan modelin sunulan ilk fotoğrafları Ferrari’nin imzası kırmızı tonunu sergilese de fuarda tanıtılan otomobilin elektrik mavisi de en az diğeri kadar çarpıcıydı.

F8 Tributo’nun dudak uçuklatan performansının arkasında 720 beygir güce sahip, 3.9 litre çift turbolu V8 motor bulunuyor ve bu sayede otomobil 0’dan 100 km’ye hıza sadece 2.9 saniyede çıkabiliyor. Şirketin şimdiye kadar ürettiği en güçlü V8 motor böylece otomobilin sürüş keyfini ve sportif karakterini zirveye taşımış oluyor.

Ferrari, F8 Tributo’nun kaputunun altına gösterdiği yüksek özeni, elbette aracın gövdesini tasarlarken de göstermeyi ihmal etmedi. Optiumum bir ağırlık dengesi sağlayan aerodinamik tasarımlı gövdesi, 488 GTB’ye oranla 40 kg daha hafif olmasıyla da üstün bir sürüş keyfini garantiliyor.

Aracın kabin bölümü ilk bakışta Ferrari’nin klasik iki koltuklu tasarımlarına benzese de, merkezinde bir devir saatinin yer aldığı gösterge tablosu ve kapı panelleri gibi tüm detaylara özenli ve yeni bir dokunuş katılmış. 7 inç’lik dokunmatik ekranı, hem sürücü hem de yolcu için araç içindeki deneyimi iyileştirirken yeni nesil insan-makine arayüzü de Ferrari F8 Tributo’nun iletişim yetenekleri açısından teknolojinin en üst düzey örneğini sergilemesini sağlıyor.

Ferrari’nin karakteristik performansı ve sıra dışı aerodinamik yeteneklerini vurgulayan, ancak tasarıma yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşan F8 Tributo, şu ana dek karşılaştığımız en hızlı, en heyecan verici ve en yüksek iletişim becerilerine sahip süper otomobillerden biri.


Önerilen yazılar