MAKALE

Gurme Lezzetler Eşliğinde Eşsiz Bir Kayak Keyfi

Gurme Lezzetler Eşliğinde Eşsiz Bir Kayak Keyfi

Bu beyaz cennette yerel ve uluslararası lezzetler, kayak keyfiyle birleşiyor ve ortaya unutamayacağınız bir göz ve damak ziyafeti çıkıyor.

Dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biri olan İtalya’nın kuzeyindeki Dolomitler, kuşkusuz kar müdavimlerinin hayalini süsleyen yerlerden. İşte Dolomitler’in kalbindeki Alta Badia kayak bölgesi, aralık ayında kayak zevkini dünyaca ünlü şefler tarafından hazırlanmış gurme lezzetlerle birleştiren muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

UNESCO dünya mirası listesinde bulunan Dolamitler’in mutfağıyla meşhur Alta Badia bölgesinde yapılan skisafari turları, yerel ve uluslararası şeflerin hazırladığı tadım tabaklarından yerel ve uluslararası lezzetlere kadar uzanıyor. Her şeyin yerel malzemelerle hazırlandığını da özellikle ekleyelim.

Kaldı ki yerel tatlara ve şaraba en az kayak kadar önem veren Alta Badia bölgesi, halihazırda Michelin yıldızlı üç restoranıyla ünlü. Etkinlik ise Michelin yıldızlı yedi şefin hazırladığı,muhteşem tatlara erişebileceğiniz bölgedeki beş dağ kulübesinde gerçekleşiyor. Kolayca tahmin edebildiğiniz gibi kulübelere ulaşmak ve leziz yemeklerin tadına bakmak için kayağınızı kullanmanız gerekiyor. Sonrasında ise sizi tüm yorgunluğunuza değecek, unutamayacağınız bir ziyafet bekliyor. Kimbilir belki ünlü şeflerle tanışma fırsatı bulur, hatta belki bazı lezzetlerin sırlarına erişme sansına da sahip olursunuz.

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia

Alta Badia


Önerilen yazılar