İki Dünyanın Birleşimi

Mercedes’in yeni modeli motorsporlarının heyecanıyla açık havada araç sürmenin keyfini bir araya getiriyor.

Mercedes’in geçtiğimiz haftalarda tanıttığı AMG GT R Roadster adlı yeni modeli iki farklı dünyanın heyecan verici bir birleşimi. Bir yandan performansı ve teknolojisiyle motorsporlarının dünyasına göz kırparken öte yandan da üstü açık bir arabada, manzaralı bir yolculuk etmenin keyfini vurguluyor.

Markanın üzeri açılabilen spor otomobil ailesinin amiral gemisi pozisyonuna geçen, karşı konulmaz bir çekiciliğe sahip araçtan yalnızca 750 adet üretilecek. Mercedes AMG GT R’a çift turbolu ve 4 litre hacimli V8 motor yerleştirmiş. Bir güç gösterisi niteliğindeki otomobil 577 beygir güç ve 700 Nm tork üretebiliyor. Üstelik Mercedes-AMG GT R Roadster, 3,5 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşıyor, otomobil saatteki 317 kilometrelik maksimum hızı ise onu Mercedes’in en hızlı modellerinden biri yapıyor.

Otomobilin dış tasarımı, yere yaklaştırılmış ön kısmı ve radyatör ızgarasının öne doğru eğimli şekli sayesinde ilk bakışta neredeyse bir köpekbalığını andırıyor. Bu özel tasarım aynı zamanda aracın aerodinamik performansını da artırıyor. Diğer tüm ‘roadster’ modelleri gibi, AMG GT R’nin de tavanını üzerini üç katmanlı, yumuşak bir kumaş kaplıyor.

Aracın arkasının tasarımı da önü kadar dikkat çekici. Özellikle üzerinde üçüncü bir stop lambası bulunan geniş arka kanadı AMG GT R Roadster’ın sportif karakterini zirveye çıkarıyor.

Mercedes, AMG GT R Roadster’da iki farklı dünyayı dengeli bir biçimde birleştirmiş, aynı zamanda markanın Sürüş Performansı sözüne de sadık kalarak Mercedes’in GT serisinin en iddialı üyesi oluyor.


Önerilen yazılar