İkonik İtalyanla Rüya Tatili

Amalfi kıyılarının, Toskana bağlarının ya da Milano’nun tarihi sokaklarının tadını Fiat 500 Icon-e ile çıkarın!

Gezmekle bitmeyen bir ülke İtalya. Her şehri, her kasabası bir film karesi güzelliğinde olan bu sıcakkanlı Akdeniz ülkesinin renkli kültürüne ait ikonlardan biri de Fiat 500. Kendine has tasarımıyla efsaneleşen bu minik otomobiller retro otomobil hayranlarının da favorileriden ve artık yolunuz İtalya’ya düşerse bu otomobillerin güncellenmiş bir versiyonunu kiralama şansınız var!

Garage Italia, özel yapım otomobiller üreten Milanolu bir tasarım evi ve Icon-e adlı projesiyle vintage otomobil modellerini elektrikli motorla yeniden yorumluyor. Fiat 500 Jolly Spiaggina modelinin Fiat 500 Icon-e adlı elektrikli versiyonu da bu serinin ilk tasarımı. Hertz İtalya ile Garage Italia’nın iş birliği sayesinde ise, İtalya’yı ziyaret eden turistler bu otomobili kiralayıp geçici bir süreliğine de olsa ‘Dolce Vita’nın tadını çıkarabiliyor.

Üstü açık retro otomobil, gök mavisi, sarı ve İtalya bayrağının renklerine göz kırpan, üç renkli seçenekleriyle geliyor. Dışarıdan bakıldığında 70’lerin havasını yansıtsa da, otomobillerin içinde 5 inç’lik ekran ve LED’li ön farlar gibi modern eklemeler yer alıyor. Aracın elektrikli motorunun iki ayrı hıza sahip vitesi bulunuyor, bu hızlar vites kolundaki kaplumbağa ve tavşan simgeleriyle belirtilmiş. Fiat 500 Icon-e’nin elle örülmüş ipten koltuklarında da iyi bir ustalık göze çarpıyor.

Bir performans aracından çok bir deneyim aracı olan Fiat 500 Icon-’yi, Hertz’in Roma, Floransa, Milano, Napoli, Sardinya ve Sicilya ofislerinden kiralamak mümkün. Siz aracınızla İtalya’nın eşsiz manzaralarının tadını çıkarırken aynı zamanda Fiat 500’ünüzle bu manzaralara eşsiz bir renk katmış olacaksınız.


Önerilen yazılar