MAKALE

İlişki Deneyimi, Evlilikte Mutluluğu Nasıl Etkiliy...

İlişki Deneyimi, Evlilikte Mutluluğu Nasıl Etkiliyor?

Çoğu kişi, birçok farklı insanla beraber olmanın ilişkide deneyim kazanmak için gerekli olduğunu düşünür. Oysa durum hiç de sanıldığı gibi değil.

Evet yanlış duymadınız, yıllar içinde çok sayıda insanla flört etmek, artık erkekleri veya kadınları daha iyi tanıdığınız ve hatta bu sebeple mutlu bir evliliğiniz olacağı anlamına gelmiyor. Virginia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, bu durumun en önemli sebebi yaşanan hatıralar.

Flört tecrübeleri beraberinde çok sayıda anıyı da getiriyor. Bu iyi ya da kötü hatıraları ise mutlaka aklımızın bir köşesinde durmak üzere yeni ilişkilere taşıyoruz. Aklımıza zaman zaman gelen bu hatıralar nedeniyle de kimi durumlarda karşımızdaki insana güvenmek konusunda sorunlar yaşıyoruz.

Elbette her ilişki kendi içinde değerlendirilmeli ve bir önceki ilişkinin tortuları bir sonrakine yansıtılmamalı ancak insan zihni bu, ne zaman neyi hatırlayacağı belli olmuyor. Sonuç olarak çok ilişki yaşamak, size evlendiğinizde büyük bir mutluluk getirmiyor. Aklınızın bir köşesinde olsun…

yasamiliski_02


Önerilen yazılar