MAKALE

İş Yapın, Karakterinizi Güçlendirin!

İş Yapın, Karakterinizi Güçlendirin!

Zamanı yönetmeyi beceremiyorsanız, teknolojinin nimetlerinden faydalanma vaktiniz gelmiş demektir. O zaman Habitica’yı yüklemeye ne dersiniz?

Telefonlarımızla bütünleşmiş bir hayat yaşıyoruz ve zamanın çoğunu onlarla geçiriyoruz. Çoğu zaman ise yapmamız gereken birçok şeyi ya erteliyor ya da yapmıyoruz. Madem öyle, zamanı yönetmek için yine mobil cihazlarımızdan yardım alabiliriz.

habitica_02

Habitica, iOS ve Android uygulaması olarak telefonunuzda kullanabileceğiniz bir zaman yönetimi uygulaması. Hayatınızda yer alan tüm görevlerinizi tamamladığınızda bir de avatarınızı geliştirmiş oluyorsunuz. Avatarınızı giydirip, güçlendirebiliyorsunuz. Bir oyun gibi üretkenliğinizi artırabiliyor ve kendinize daha çok vakit ayırabiliyorsunuz. Yaptığınız ev işleri, bitirdiğiniz projeler avatarınıza katkı sağladığı gibi sizi de motive ediyor.

Sonuçta günümüzde artık teknolojiden kaçış pek mümkün değil. Bu nedenle teknolojiyi hayatımıza anlamlı bir şekilde dahil etmek için Habitica gibi uygulamaları kullanmak faydalı olabilir.

habitica_03