Karanlık Tarafın Cazibesi

Aston Martin DB11’in yeni Shadow edisyonu dramatik bir karaktere ve karanlık bir stile sahip.

Lüks spor otomobil dendiğinde akla ilk gelen modellerden biri olan Aston Martin DB11 dünya çapında mükemmel bir Grand Tourer olarak biliniyor. Kazandığı bir dizi önemli ödül ve sayısı giderek artan araç sahipleri de otomobilin yeteneklerinin ve cazibesinin kanıtı.

Ve şimdi Aston Martin DB11 sahibi olmak isteyenler için bu aracı yepyeni bir stille sunmaya başladı: Shadow Edition. Daha karanlık renk tonlarına ve dramatik bir karaktere sahip olan bu özel araçtan dünya çapında sadece 300 adet satılacak.

V8 motorundan güç alan ve Grand Tourer’ın tartışılmaz güzelliğini daha da ön plana çıkaran DB11 Shadow Edition’da hem Coupe hem de Volante gövde modelleri seçeneği sunuluyor.

Yeni edisyon, aracın segmenti tanımlayan her özelliğini korurken sportif karakterini vurgulayarak çekiciliğini daha da artıran, özenle seçilmiş stil detayları eklenerek tasarlanmış.

Bu benzersiz dizayn dokunuşları arasında Parlak Siyah kaput detayları, Parlak Siyah renkli 20 inç’lik alaşım jantları ve yine Parlak siyah krom kanatlar ile logolar bulunuyor. Shadow Edition’ın iç kısmında ise Obsidyen Siyahı deri ve Saf Siyah Alacantra materyalleriyle üretilmiş direksiyon dikkat çekiyor.

DB11 Shadow Edition’ın karanlık karakterini tamamlamak için bir de üst cam bölgesi Parlak Siyah olan opsiyonel paket sunuluyor, böylece standart gövde renkli panelleri Parlak Siyah’la değişerek Shadow Edition’ın temasını daha da bütünselleştiriyor.

Aston Martin DB11 Shadow Edition, hepsi de ismi gibi dramatik olan altı farklı gövde rengiyle geliyor. Ayrıca araç sahipleri, Shadow Edition’ı satın alırken fren kaliperinin ve kokpit bölümündeki dikişlerin renklerini de, sunulan temalardan seçerek kendi zevklerine en uygun olacak biçimde değiştirebiliyor.

Aston Martin Lagonda’nın tasarın şefi Marek Reichman, bu özel araç için “DB11’in görünümünü ince olmasına rağmen hemen göze çarpan tasarım detaylarıyla değiştirerek, var olan modele daha iddialı bir GT stili kattık,” yorumunu yapıyor.


Önerilen yazılar