MAKALE

Kararlı İyimserliğin Yılı 2021

Kararlı İyimserliğin Yılı 2021

Pantone 2021 yılı için biri dayanıklı olmayı diğeri ise umudu temsil eden iki renk belirledi.

Pantone her yılın sonlarına doğru bir sonraki yılı temsil eden bir renk seçer. Ancak 2020 öylesine alışılmadık olaylarla dolu bir yıl oldu ki, 2021 yılının rengi için bu kez tek bir renk değil, çok farklı görünmelerine rağmen birbirini kusursuz bir dengeyle tamamlayan iki adet renk seçildi.

Bu yıl tüm dünya insanları olarak enerji, netlik ve umutla güçlenme ihtiyacı hissettik. Her yılın rengini seçerken zamanın ruhuna odaklanan Pantone de bunu göz önünde bulundurarak neşeli ve cesaret verici iki tonu, Ultimate Gray ve Illuminating’i 2021’in renkleri olarak seçti.

Renklerden ilki Ultimate Gray, sabit bir temel oluşturan ve zamana karşı dayanıklı olan, sağlam ve güven verici elementleri simgeliyor. Bu özel gri tonu dinginlik, istikrar ve direnç hisleri yayıyor. Illuminating ise canlılık saçan, parlak, sıcak ve neşeli bir sarı tonu; aynı zamanda güneşi de çağrıştırıyor.

Pantone’nin her yıl için seçtiği renkler modadan kozmetiğe, dekorasyondan ürün tasarımlarına kadar pek çok yerde karşımıza çıkıyor. Peki siz de bu güçlü bir optimizm saçan iki bağımsız rengi hayatınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Giysi tercihlerinizde örneğin gri bir kabanla birlikte parlak sarı, atkı, bere ya da çanta gibi aksesuarları kullanabilirsiniz. Bu iki kontrast rengin enerjik duruşu spor giysilerine de çok yakışacak. Güzellik alanındaysa saç renginden ojenize ve hatta göz makyajınıza kadar, bu iki tonu belirli oranlarda karıştırarak kullanmanız mümkün.

İç mekan dekorasyonlarında fon rengini dayanıklı ve güven verici Ultimate Gray olarak tercih edip ardından ona farkındalığı, sezgileri ve açık fikirliliği artıran Illuminating ile canlı dokunuşlar yapabilirsiniz. Örneğin masa örtüsü, yastıklar gibi ev tekstilleri ya da dekoratif objeler için Illuminating’in sıcak tonu iyi bir seçim olabilir.

Birbirinden bağımsız bu iki rengin seçimiyle Pantone farklı ögelerin birleşiminden doğan gücü vurgulamayı amaçlıyor. Hem kaya gibi sağlam hem de iyimser ve iç ısıtan bu renk kombinasyonu, insan ruhu için vazgeçilmez olan cesaret bulma ve mutlu hissetme ihtiyaçlarını karşılıyor.


Önerilen yazılar