MAKALE

Karın Yağlarını Eritmek İçin 5 Etkili Öneri

Karın Yağlarını Eritmek İçin 5 Etkili Öneri

Dengesiz ve sağlıksız beslenme, durağan yaşam, yaşlanmaya ve genetik etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan karın yağlanması tehlikeli boyutlara ulaşmadan önce önlem almak şart!

Karın bölgesinde yağlanma oluşmaması için dengeli beslenme ve düzenli egzersizin hayatın vazgeçilmezi olması gerekiyor. Şekerli ve gazlı içecekler, trans yağlar, fastfood tipi beslenme ve işlenmiş, paketlenmiş gıdalar kilo alımını ve karın yağlanmasını artırıyor. İşte göbek eritmek ve karın yağlarından kurtulmak için uygulanması gerekenler;

1. Kan şekerini kontrol altında tutmak, göbek yağlanmasını engellemede önemli. Kan şekerinizi dengede tutmak için şeker ve şekerli gıdaları günlük beslenme planınızdan çıkarın.
2. Vücutta hızlı parçalanan karbonhidratlardan uzak durun. Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine protein ağırlıklı beslenin. Göbek bölgesindeki yağ oranı düşene kadar günlük karbonhidrat alımını azaltın.
3. Metabolizmayı hızlandırıcı gıdalar tüketin, yağ yakıcı bitki çaylarından destek alın.
4. Günlük program yapın. Uyuma ve yemek süresi ile tuvalete saatini rutine oturtun. Bu sayede metabolizmanız daha düzenli çalışır.
5. Her gece düzenli olarak minimum 7 saat uyuyun. Bu sayede hormonlarız dengeye girer ve metabolizmanız hızlanır.

Göbek eritmeye yardımcı besinler
– Elma sirkesi
– Chia tohumu
– Hindistan cevizi ve yağı
– Kefir
– Lahana, karnabahar, bürüksel lahanası, brokoli
– Yüksek protein içeren peynir altı suyu ile tavuk
– Bitki çayları
– Greyfurt


Önerilen yazılar