Kemerleri Bağlayın!

Lego’nun Geleceğe Dönüş’ten ilhamla ürettiği DeLorean modeliyle 1980’lere geri dönüyoruz!

1985 yapımı kült film Geleceğe Dönüş, o zamanın hem çocuk hem de yetişkinlerine zamanda yolculuk düşleri kurdurtmuştu. Filmin baş karakterleri Doktor Emmet Brown ve Marty McFly’ın zamanda yolculuk yapmak için kullandıkları araç ise bir DeLorean’dı.

Lego da 1980’lere doğru bir zaman yolculuğuna çıktı ve filmin zaman makinesi DeLorean’ı 1872 parçadan oluşan bir set olarak günümüze getirdi. Yani artık filmde Doktor’un Marty’e söylediği “Bir otomobili zaman makinesine dönüştüreceksek bunu neden biraz stille yapmayalım?” repliğini evinizde uygulamanız mümkün!

Danimarkalı oyuncak devinin, filmin yapımcılarıyla işbirliği içinde tasarladığı bu setin en önemli özelliği de Lego parçaları ekleyip çıkarıldığında DeLorean’ın ilk, ikinci ve üçüncü filmdeki modellere ayrı ayrı dönüşebilmesi.

İnce detaylarla donatılmış 35,5 cm uzunluğundaki model yukarı doğru açılan kapıları ve uçuş moduna geçerken katlanan tekerlekleriyle ekranda izlediğimiz DeLorean’ı birebir yansıtıyor. Aynı zamanda kumanda panosunda yazılı tarihler ve bir de ışıklı “akım kapasitörü” içeriyor.

Filmin hayranları seti yaparken filmlere referans olarak bir dizi sürprizle karşılaşacak. Örneğin Marty’nin uçan kaykayı ve değiştirilebilen araba plakaları gibi. Sette filmin baş karakterleri Doktor Emmet Brown ile Marty McFly’ın Lego figürleri de bulunuyor. 1 Nisan’da satışa çıkacak set için Lego bir de “Brick to the Future” adlı kısa bir animasyon filmi yayınladı.


Önerilen yazılar