Kendini Sushi Sanan Dondurma

İtalyan dondurması Japon sushi’sinin kılığına girdi. Chopstick’leriniz hazırsa dondurmanızı yemeye başlayabilirsiniz.

Ödüllü dondurmalarını 1986’dan beri üreten Torino’lu Luca Grassi’yi sadece en iyi İtalyan dondurmasını üretme hedefi tatmin etmiyor olmalı. Gözünü, yolu New York’taki dondurma dükkanı Gelarto’ya düşenlerin Instagram’ına da diktiği kesin. Sonuçta kim sushi şeklinde bir dondurmayı yerken bunun fotoğrafını paylaşmadan durabilir ki?

Evet çiğ balık ve pirinç tadı beklerken damağınızda nane, çikolata gibi lezzetler bırakan sushi-dondurmalar, bu yaz Gelarto’nun kapısının önünde uzun kuyruklar oluşturacağa benziyor. Geleneksel İtalyan dondurmasıyla geleneksel Japon mutfağının bu ilgi çekici birleşimi, ilk bakışta gerçek sushi’den neredeyse ayırt edilemiyor. Gelarto’nun taze ve organik malzemelerden üretilen leziz dondurmaları, sushi kılığına girdiğinde ise hem göze hem de damağa hitap ediyor. Üstelik kırk beşe yakın dondurma çeşidine kalıparla şekil verilerek elde edilen bu minik tatlılar ‘sushi yeme’ deneyiminizi tamamlamak için chopstick’lerle servis ediliyor.

Yediklerimizi sosyal medyada paylaşmadan duramadığımız böyle bir dönemde Gelarto da bu trendi çok iyi bir yerden yakalamış gibi görünüyor.


Önerilen yazılar