MAKALE

Klasik Tasarımın Modern Teknolojiyle Buluşması

Klasik Tasarımın Modern Teknolojiyle Buluşması

Klasik bir maun gövdeye ve zamansız çizgilere sahip süperyat Magnolia One, Türkiye’de üretildi.

Geçtiğimiz günlerde, 2019 yılında kurulan Magnolia Yachts adlı Türk tersanesi, eski geleneksel balıkçı teknelerinden ilham alan neoklasik bir tasarıma sahip 22 metrelik yeni bir süperyatı görücüye çıkararak dikkatleri üzerine topladı.

Bir yandan altın dönemlerin cazibesini yayarken diğer yandan modern bir süperyattan beklenebilecek tüm özelliklerle dolu olan Magnolia One, 6,4 metrelik bir genişliğe sahip. Böylece konuklarına ferah alanlar sunabiliyor. Aslı Hotiç ve Atilla Eren’in imzalarını taşıyan iç mekanları, koyu renkli ahşap zeminler, açık renkli meşe mobilyalar ve beyaz duvarlar ve tavanlar ile döşenmiş.

Toplam altı misafiri konuk edebilen süperyat, bir kaptan süitine, önde bir VIP kabine ve alt güvertede iki kişilik bir diğer kabine sahip. Bu kabinlerin tümünde banyo da yer alıyor.

Tekne Akaju maunu ve koyu yeşil bir gövdenin zıt vurgularıyla ile tasarlanmış. Dışında, pruvadan arkaya doğru giden iki geniş yan güverte uzanıyor. Arka tarafta, istendiğinde kaldırabilen ve alçaltılabilen çok amaçlı bir platform bulunuyor. Ana güvertenin arka tarafında U şeklinde bir kanepe ve 12 kişilik bir masanın bulunduğu gölgelikli bir alan yer alırken, güneşlenme güvertesi ise başka bir açık hava yemek alanı ve bar ile donatılmış.

24 metrelik tekne, 14 knot’luk maksimum hız ve 9 knot’ta 2.200 deniz mili menzil vaat eden iki motorla çalışıyor.


Önerilen yazılar