Konsept Gerçeğe Dönüştü

Mercedes-Benz, duyurduğu Maybach by Virgil Abloh modeliyle geçtiğimiz yıl tanıttığı konsept aracını gerçeğe dönüştürdü.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında hayatını kaybeden Virgil Abloh tam anlamıyla bir tasarım dehasıydı. Ölümünden önce de Mercedes-Benz ile bir iş birliği yapmış ve ortaya Project Maybach adlı konsept araç çıkmıştı. Mercedes-Benz de modacının anısına bu gösteri aracını Miami Art Week kapsamında sunmuştu.

Mercedes-Benz bu kez bir gösteri otomobili olmayan ve 150 adetler sınırlı olsa da üretime girecek olan Maybach by Virgil Abloh adlı yeni otomobiliyle Abloh’nun anısını yaşatmayı sürdürüyor. Araç, Mercedes-Maybach S-Class S680 modelini temel alırken tasarım detayları ise Project Maybach’dan geliyor. Konsept aracın siyah ve kum renginden oluşan çift tonlu gövdesini Maybach by Virgil Abloh’da da görebiliyoruz ama yarı saydam kaportası üretime girecek araçta bulunmuyor. Aracın iç kısmı da aynı renklerle tasarlanmış.

Konspet araçla Maybach by Virgil Abloh arasındaki bir diğer fark da, konseptin aksine ürtetilecek otombilin elektrikli değil benzinle çalışan bir motora sahip olması. Bunun nedeni ise şu anki üretim sürecinin gerektirdikleri. Ancak Mercedes-Benz yetkilileri, 2023 yılında tamamen elektrikli bir Maybach modelinin piyasaya sürüleceğini de duyurdu.

Alman otomobil üreticisi, sadece bu aracı üretmekle kalmadı aynı zamanda Abloh’nun giyim markası Off-White ile beraber bir de kapsül koleksiyona imza attı. Koleksiyon, araçla aynı renkte tişörtler, şapkalar ve yarış eldivenleri içeriyor.


Önerilen yazılar