MAKALE

Konsoldan Ekrana Uyarlanan Yapımlar

Konsoldan Ekrana Uyarlanan Yapımlar

Dijital platformlarda izleyebileceğiniz en iyi oyun uyarlamaları!

Video oyunlarını seviyorsanız kontrol ettiğiniz karakterlerin başrolünde olduğu bu dizi ve filmleri de mutlaka izlemelisiniz. Oyun alışveriş firması oyunfor.com, izlemesi birbirinden keyifli oyun uyarlamalarını şöyle listeledi.

Arcane

En iyi çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası oyunlardan biri olan League of Legends’tan uyarlanan Arcane, son dönemde yapılan en başarılı animasyonlardan. Piltover ve Zaun adlı iki şehir arasındaki mücadeleyi konu alan bu görsel şölende, başrolleri League of Legends’ın ünlü kahramanları Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce ve Viktor paylaşıyor. Arcane dizisini Netflix’te izleyebilirsiniz.

Resident Evil

Geçtiğimiz aylarda yayına giren Resident Evil’ın dizi versiyonu aksiyonla gerilimi ustalıkla harmanlıyor. Dizi, T-Virüsü’nün dünyada sadece 15 milyon insanın “insan” olarak kalmasına neden olduğu bir dönemde geçiyor. Resident Evil, Jade adındaki bir kadının hayatta kalma mücadelesi konu ediyor. Ayrıca yapım sık sık geçmişe dönerek Umbrella Corporation’ın “virüs üretim” hazırlıklarını da ekranınıza getiriyor. Ancak bir not düşmekte fayda var, Netflix geçtiğimiz günlerde dizinin ikinci sezonunu iptal ettiğini açıkladı.

The Cuphead Show!

Xbox ve PC’de oynayabileceğiniz eğlenceli platform oyunu Cuphead de Netflix tarafından bir çizgi seriye dönüştürülenlerden. Kısa bir süre önce, nostaljik çizgilere sahip bu animasyonu ekranlarımızda izleme şansına kavuştuk. Seride Cuphead ve Mugman’in farklı ve eğlenceli maceraları konu ediliyor.

Tekken: Bloodline

İkonik dövüş oyunu serisinin Netflix uyarlamasının başrolünde Jin Kazama yer alıyor. Mishima ve Kazama ailelerine odaklanan seri, daha önce Tekken oynamamış izleyicileri biraz zorlayabilir. Ancak en az bir Tekken oyunu oynamış olanları da çok mutlu edeceği kesin.

The Witcher: Nightmare of the Wolf

Çok ses getiren büyük prodüksiyon The Witcher’ın dizi uyarlamasını izlemeyen kalmamıştır. Ancak gözden kaçma olasılığı yüksek olan bir başka yapım daha var. Netflix’te bulabileceğiniz The Witcher çizgi filmi kesinlikle izlenmeyi hak ediyor. Her anlamda çok kaliteli ve sürükleyici olan çizgi dizi, serinin ünlü ismi Geralt’ın yerine Vesemir’in hikayesine yoğunlaşıyor.

Tomb Raider

Belki de oyun uyarlamalarının en ünlüsü Tomb Raider. Yıllar içinde Angelina Jolie’nin başrolünü oynadığı iki adet filmi çekilen oyunun en güncel uyarlaması ise Alicia Vikander’ı başrole oturtan 2018 yapımı olanı. Macera Lara Croft’un yıllar önce kaybettiği babasının gizemli hikayesinin peşinden Japonya açıklarındaki bir adaya uçmasıyla başlıyor. Netflix’te bulabileceğiniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz!

Sonic the Hedgehog 1&2

Dr. Eggman’in hedefinde olan mavi kirpi Sonic’in ilk filmini izlediyseniz, 2022 yapımı ikinci filmini de radarınıza alabilirsiniz. Her iki filmde de Sonic’in o çok sevdiğimiz haşarı ve hızlı karakter özellikleri ekrana yansıyor


Önerilen yazılar