Koşamayanlar İçin Koşun

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, 12 ülkede aynı anda gerçekleştirilecek bir koşuda binlerce kişiyle beraber koşmaya ne dersin?

Her şey Moskova havaalanında aktarma beklerken ortaya çıkan basit ama ilgi çekici bir fikirle başladı. Tüm dünyayı koşturmak nasıl olurdu? Herkes, dünyanın dört bir yanında, aynı gün, aynı saatte koşsa? Binlerce kişinin beraber başladığı bir koşu ve sona kalan tek bir koşucu. Dünya koşusu. Böyle bir şey yapılabilir miydi? Elbette.

Omurilik zedelenmelerini tedavi etme misyonuyla yola çıkan bir hayır kurumu olan Wings for Life’ın CEO’su Anita Gerhardter’ın liderliğinde, iki sene süren bir plan aşamasından sonra Wings for Life World Run ortaya çıktı.

Ancak bu koşu alıştığımız koşuların aksine bir bitiş çizgisine sahip değil. Farklı bir formatla yapılan Wings For Life World Run’da koşucular, koşuya başladıktan yarım saat sonra, 15 km hızla yola çıkan sensörlerle donatılmış Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışıyor. Hızı her yarım saatte artan ve maksimum 35 km/s hıza ulaşan yakalama aracının en son geçtiği 1 kadın, 1 erkek katılımcı birinci oluyor.

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için ‘Koşamayanlar için koş’ sloganıyla 5 Mayıs’ta 12 ülkede aynı anda gerçekleştirilecek Wings for Life World Run, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde ve Ford desteğiyle Türkiye’de altıncı, İzmir’de ise dördüncü kez koşulacak.

Tüm dünyada milyonlarca insanın aynı amaç için koştuğu ve omurilik felçlilerine umut yarattığı bu heyecanlı organizasyona www.wingsforlifeworldrun.com adresinden kayıt olabilirsiniz.


Önerilen yazılar