MAKALE

Küçük Değişikliklerle Daha Verimli Bir Hayat

Küçük Değişikliklerle Daha Verimli Bir Hayat

Hayatınızda büyük değişimlerin olmasını istiyor, ancak bunun için hiçbir çaba göstermiyorsanız, işe küçük değişikliklerle başlayabilirsiniz.

Gözünüz hep yükseklerde! Bir işi tam olarak, hakkıyla yapmak istiyorsunuz, fakat sürekli erteliyorsunuz. Üzülmeyin, bu sadece sizin sorununuz değil. Günümüzde birçok şeye yetişmek bu kadar zorken, bir de üzerine köklü değişiklikler yapmak, neredeyse imkansız. Ama bunun da bir yolu var. Nasıl mı?

Mesela daha çok kitap okumak için tüm gününüzü kitap okumaya ayırmak zorunda değilsiniz ya da fit bir vücuda sahip olmak için spor salonuna gitmeyi beklemeseniz de olur. Önce hayatınızda ne gibi değişiklikler yapmak istediğinize karar verin ve işe adım adım başlayın. Bakın bazı küçük değişiklikler hayatınızı nasıl da değiştirecek!

Erken kalkmakta zorlanıyorsanız, yatmadan önce kendinize vaktinde uyanacağınıza dair söz verin. Bu kararı uygulamaya başladığınızda, saatinizi daha erken saate kurup, birkaç dakikalık şekerleme yapabilirsiniz bile…

verimlizaman_02

Sağlıklı beslenmek, yaşamınızda çok şeyi etkiler. Tüm öğünlerde yediklerinize dikkat edemeseniz de öncelikle ağır yediğiniz bir öğle yemeğinin ardından, akşam yemeğini mutlaka hafifletmeye çalışın. Sonra da yavaş yavaş tüm öğünlerinize dikkat etmeye başlayın.

verimlizaman_06

Her gün yarım saatinizi kitap okumaya ayırırsanız, bir haftada bir kitabı rahatlıkla bitirebilirsiniz. Eğer böyle bir amacınız varsa, yarım saatinizi sadece bu işe ayırın ve başka hiçbir şey düşünmeyin. Saatlerce kitap okumak zorunda değilsiniz, rahat olun.

verimlizaman_03

Yapmanız gerekenleri ya da aklınıza gelen fikirleri mutlaka not alın. Bu notlar hem zihninizi taze tutar hem de sizi işe ve hayata karşı motive eder.

verimlizaman_05

Bu sıcaklarda egzersiz yapmak epey zor biliyoruz, ancak düzenli spor yapan bir insansanız, sporun bünyeye ne kadar iyi geldiğini zaten biliyor olmalısınız. Havaların sıcaklığı sizi mayıştırmasın, akşamları en azından yürüyüş yapmaya devam edin.

verimlizaman_04


Önerilen yazılar