Lamborghini Tozu Dumana Katacak

Lamborghini’nin en yeni süper spor otomobili Huracan EVO, çarpıcı turuncu rengi, kusursuz aerodinamik özellikleri ve üstün bağlantı yetenekleriyle yollarda tozu dumana katacak.

Süper spor otomobiller her geçen gün şaşırtmayı sürdürüyor. Spor otomobil dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Lamborghini de bu kuralı bozmadı. En son tanıttığı Huracan EVO adlı modeli, gövdesinin nefes kesen tasarımı ve göz alıcı turuncu rengi başta olmak üzere, A’da Z’ye bütün özellikleriyle tam bir İtalyan kasırgası.

5.2 litrelik motorunun sahip olduğu 640 beygir gücü ve dört tekerlekli çekiş sistemi yol performansını en üst düzeye taşıyor. Öte yandan ilk kez bu modele entegre edilen  Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI) ise sensörleri sayesinde aracın tüm kontrolünü elinde tutan bir işletim sistemi.

Otomobilin ağırlığı 1.400 kilogramın biraz üzerinde ve bu turuncu hız canavarı 0’dan 100 km hıza 2,9 saniye gibi kısa bir sürede çıkabiliyor.

Aracın içi ise çoklu parmak hareketiyle kontrol edilen 8.4 inç’lik dokunmatik ekranla donatılmış. Sürücü bu ekrandan aracın koltuklarını ve klimasını kumanda edebiliyor. Ayrıca Apple CarPlay entegrasyonu desteklemesi gibi özellikleri ile eğlence sistemini de parmakların ucuna getiriyor. Siri üzerinden sesle de kontrol edilebilen bu sistem hem navigasyonu hem de web radyosu ve video oynatıcısını birleştiren sezgisel bir arayüze sahip.

Lamborghini, süper spor otomobilleri en yüksek seviyeye taşıma hedefini, Huracan EVO’da kendini ileri teknoloji ile sürüş keyfini bir araya getirmesiyle on ikiden vurmuş oldu. Bu yıl ilkbaharda piyasaya çıkacak bu turuncu kasırganın fiyatı ise Avrupa pazarı için 184 bin Euro olarak duyuruldu.


Önerilen yazılar