Lego Mühendisleri İş Başında!

Lego’nun ünlü estetiği Adidas’ın ikonik silüetiyle birleşti, Lego figürlerinin elinde rengarenk bir ayakkabı koleksiyonuna dönüştü.

Lego tuğlaları ile yaratılabilecek şeylerin sınırı yok demek mümkün. Danimarka’nın Billund şehrinde, 1932’de ortaya çıkan bu renkli tuğlalar günümüzde hala hem çocukların hem de yetişkinlerin hayal güçlerini geliştiriyor ve yaratıcılıklarına ilham vermeyi sürdürüyor.

Adidas’la yapılan işbirliği de bu sınırsız yaratıcılıktan doğdu. Geçtiğimiz yıl A-ZX serisiyle ilk kez beraber bir ürün tasarlayan iki marka, rengarenk işbirliklerine şimdi de ZX 8000 ‘Bricks’ koleksiyonuyla devam ediyor.

Yeni koleksiyon, Adidas’ın en ikonik silüetlerinden biriyle Lego’nun dünyaca ünlü estetiğini buluşturuyor. Altı sneaker’dan oluşan koleksiyonun renk skalası, Lego’nun ana renklerinden yani, kırmızı, yeşil, sarı, mavi, siyah ve griden oluşuyor.

Orjinal ZX 8000 malzeme yapısını koruyan ayakkabıların her birinin yüzü sentetik süet kaplamalı örgü bir materyalle tasarlanmış. Topuk kısımları ise Lego tuğlalarının dokusunu taklit ediyor.

Koleksiyonun lansmanı ise elbette Lego figürleriyle yapıldı. Stop motion tekniğiyle çekilen kısa animasyonda Lego mühendislerinin bir Adidas ayakkabıyı tuğla tuğla inşa edişlerini izleyebilirsiniz. Koleksiyondaki ayakkabılar hem çocuk hem de yetişkinler için üretilecek ve 7 Mayıs’ta satışa sunulacak.

 

 


Önerilen yazılar