Lüks Bir Yol Arkadaşı

Romantik yol maceralarını seviyorsanız bu lüks karavan tasarımı size ilham verecek.

Yolda olmanın, yeni yerleri kendi çizdiğiniz plana göre keşfetmenin, dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar mola vermenin en romantik ve konforlu yolu karavan yolcululukları. Nevadalı lüks karavan üreticisi Bowlus Road Chief’in yeni tanıttığı modeli ise herkesin hayalini süsleyecek bir yol arkadaşı.

Wave adlı model, ilhamını spor yatlardan alıyor ve detaylarında denizcilikten gelen vurgular barındırıyor. Bu çok özel karavanın dışı tamamen alüminyumdan tasarlanmış. Bu materyal, karavanın ilginç şekliyle birleştiğinde ortaya retro-fütüristik ve neredeyse steampunk filmlerindeki araçları çağrıştıran bir tasarım ortaya çıkıyor.

‘Bespoke’ olarak kişiye özel üretilecek Wave’in içi ise başka bir dünya. Karavanın içinde kendinizi lüks bir yatın içinde hissetmeniz olası, çünkü ahşap yer döşemeleri ve masaları, yatlarda sıkça kullanılan ceviz ağacından tasarlanmış. Duvarlarındaki huş ağacı panellerinin açık tonuysa cevizin derinlikli tonlarıyla hoş bir kontrast içerisinde. İç dekorasyonundaki tekstillerde de yine denizcilikten ilham alınmış ve koltuklar süet dokulu, vegan bir kumaşla kaplanmış. Koltuklar için seçilen renk tonu da yine deniz temasına uygun, hoş bir mavi.

Karavanın duvarında bir yatın kaptan köşkünü anımsatacak üç metal gösterge var ve ayrıca duvara asılı bir defter de adeta ‘Kaptanın seyir defteri’ gibi, sayfalarının maceralarla doldurulmasını bekliyor.

Dört kişi ağırlayabilen, yaklaşık iki metre genişliğinde ve sekiz metre uzunluğundaki Wave’in bu nostaljik detaylarının yanı sıra, üst düzey havalandırma ve yerden ısıtma sistemleri ile tam donanımlı bir mutfağı bulunuyor. Bir hafta boyunca enerji sağlayan pilinin haricinde opsiyonel güneş panelleriyle de sonsuz enerji kaynağına sahip olabiliyor.


Önerilen yazılar