MAKALE

Majestelerinin Hizmetinde 50 Yıl

Majestelerinin Hizmetinde 50 Yıl

Efsane ajan James Bond ile efsane otomobil Aston Martin DBS’in tanışmasının 50. yıl dönümünü özel bir modelle kutluyoruz.

Sinemanın tartışmasız en karizmatik karakterlerinden James Bond‘un filmleri, ajanın giydiği takımlar, tanıştığı kadınlar ve elbette kullandığı otomobillerle de çok konuşuluyor. Şu an çekimleri devam eden serinin yirmi beşinci film 2020’de gösterime girecek. İçinde bulunduğumuz 2019 ise Bond’un Aston Martin’in DBS serisini ilk kez kullanmasının 50. yılı.

Serinin altıncı filmi olan 1969 tarihli Kraliçenin Hizmetinde adlı filmde, James Bond’u canlandıran aktör George Lazenby zeytin yeşili bir Aston Martin DBS kullanmıştı.

İkonik İngiliz otomobillerinin üreticisi Aston Martin hem filmin hem de Bond ile DBS’in buluşmasının 50. yılına özel olarak bu modelden esinlenen hatta bu modelle aynı renk tonuna sahip, özel edisyon DBS Superleggera üretti. Sadece 50 adetle sınırlı üretilen bu özel model, şanslı sahiplerine kendilerini Bond gibi hissettirecek detaylarla dolu.

5,2 litrelik twin-turbo V12 motora sahip bu özel otomobil dış tasarımıyla da orijinal modelin karakterini günümüze taşıyor.

Özel edisyon DBS Superleggera’da 007 logosuna sıkça rastlanıyor. Aracın ultra lüks materyallerle tasarlanmış iç bölümünün yanı sıra bir de bagaja sığan içki kutusu bulunuyor. Ajanın karizmasına harika bir biçimde uyan bu siyah kutunun içi kırmızı kumaşla kaplı ve içine dört şampanya bardağı ile iki şişe yerleştirilebiliyor.

Aston Martin, hem James Bond efsanesini aracın detaylarında yansıtmakta hem de filmdeki orijinal otomobili gerçek hayata uyarlamakta harika bir iş çıkarmış. 300 bin pound’luk bir fiyat etiketini taşıyan özel edisyon DBG Superleggera, otomobil koleksiyonerlerinin gözbebeklerinden olacak gibi görünüyor.


Önerilen yazılar