MAKALE

Makyajınıza Metalik Dokunuşlar Ekleyerek Işıldayın...

Makyajınıza Metalik Dokunuşlar Ekleyerek Işıldayın

Bu bahar makyajlar daha cesur, daha ışıltılı! Natürel görünümü tahtından eden füturistik metalik tonlarını makyaj rutininize eklemek için siz de daha fazla beklemeyin.

Makyajınızı yaparken birazcık cesur davranmaktan çekinmeyin. Natürel görünüme alışan gözler için metalik makyaj trendi ilk başta gözü korkutabilir, evet. Ancak kırmızı halıdan sokaklara inen bu trend, baharı ışıl ışıl karşılamak için yapabileceğiniz en güzel değişiklik.

Metalik makyajı ufak uygulamalarla, adım adım makyajınıza ekleyebilirsiniz. Örneğin ilk olarak gözlerinize ince bir çizgi halinde uygulayabileceğiniz eyeliner ile işe başlayabilirsiniz. Gözünüz alıştıkça far, ruj, kaş kalemi şeklinde devam edebilirsiniz.

Metalik makyajı bütün bölgelerde uygulamak yerine bir ya da iki bölge ile sınırlı bırakmanız ve geri kalan bölgeleri tamamen doğal renklerle tamamlamanız, en güzel ve dengeli görünümü yakalamanıza yardımcı olacaktır. Metalik ışıltının daha kalıcı ve daha belirgin olması için makyajınızın öncesinde baz kullanmayı ihmal etmeyin. Görünümüzü tamamlamak için metalik parıltılı ojeleri her daim hazır bulundurun.

Peki hangi metalik tonlar, nasıl kullanılmalı? Gelin onlara da bir göz atalım:

Rose Altın Işıltısı

Bu sıcak renk tonu, günlük makyajınıza eklemek için oldukça yumuşak bir seçim. Her türlü cilt rengine de oldukça uyumlu. Dudaklarınızda, elmacık kemiklerinizde ve göz kapaklarınızda zarif bir ışıltı etkisi için tercih etmelisiniz.

Rose Altın Işıltısı

Rose Altın Işıltısı

Gümüş Tonları

Biraz daha iddialı bir renk olarak karşımıza çıkan gümüş rengi senelerdir makyaj paletlerimizde yer alıyor aslında. Yeni uygulamalarla günlük makyaja eklenmesi ise çok taze. Bu bahar göz makyajında ve tırnaklarda kendine sağlam bir yer edinecek.

Gümüş Tonları

Gümüş Tonları

Altın Parlaklığı

Dumanlı göz makyajının yerini almaya hazırlanan altın rengi far paletleri, cesaretini toplayıp metalik makyaj deryasına dalmak isteyenlerin gelebileceği en uç nokta. Aynı zamanda kırmızı halı görünümü yakalamada en etkili seçim. Bizce de gözlere çok yakışıyor.

Altın Parlaklığı

Altın Parlaklığı

Bakır Zarafeti

Özellikle gözler ve dudaklara odaklanmak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir ton bakır. En etkili görünüm için krem bazlı makyaj ürünlerini tercih edip, ellerinizle uygulamalısınız.

Bakır Zarafeti

Bakır Zarafeti

Canlı Renklere Metalik Dokunuş

Sadece metal renklerine odaklanmak zorunda değilsiniz. Canlı renkler de güzmetalik etki veren parlak tonları ile hem gözlere, hem dudaklara, hem de tırnaklara kışkırtıcı bir görünüm kazandırıyor.

Canlı Renklere Metalik Dokunuş

Canlı Renklere Metalik Dokunuş


Önerilen yazılar