Mavi Şimşek: Lamborghini Sián Roadster

Lamborghini Sián’ın sınırlı sayıda üretilen Roadster modeli, çığır açan hibrit teknolojilerle üstün tasarımı birleştiriyor.

Lamborghini’nin ikonik V12 motoruyla tasarlanmış, üstü açık hibrit süper spor otomobil Lamborghini Sián Roadster, sürücüsüne masmavi gökyüzünün altında geleceğin teknolojisini ve sonsuz sürüş keyfini vaadediyor. Sián Roadster’in tavansız tasarımı sayesinde seçkin bir sürücü grubu, gelmiş geçmiş en muhteşem kokpitlerden birinde kendilerine yer bulacak. 19 adetle sınırlı üretilen süper spor otomobilin sahipleri, bugüne kadarki en güçlü Lamborghini motorunun eşsiz V12 sesi kulaklarında, olağanüstü bir performans avuçlarında, Lamborghini’nin geleceğe uzanan hibritleşme rotasında zevkle ilerleyebilecekler.

Lamborghini’nin vizyoner V12 süper spor otomobili Sian’ın sınırlı sayıda üretilen üstü açık modeli, elektrikli ve içten yanmalı motoru ile 819 hp’lik bir güce sahip. 0’dan saatte 100 kilometreye sadece 2,9 saniyede çıkıyor ve saatte 350 km/s yapabiliyor.

Automobili Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, Sián Roadster’ı “Lamborghini ruhunun özeti, nefes kesen tasarımın ve olağanüstü performansın ifadesi, daha da önemlisi geleceğin başlıca teknolojilerinin vücut bulmuş hali” olarak tanımlıyor.

Sián Roadster’in ilk rengi Blu Uranus olacak şekilde markanın tasarım merkezi tarafından özel olarak seçildi. Üstü açık Sián Roadster rengini gökyüzünün mavisi ve çayırların yeşilinden alarak performansın getirdiği özgürlüğü ve sürüş zevkini yansıtıyor.

Yerel Bologna ağzında ‘şimşek’ veya ‘yıldırım’ anlamına gelen ‘Sián’ kelimesi, Sián Roadster’ın elektrifikasyonunun gelecekteki hibrit stratejisinin bir parçası olduğunu gösterirken, doğal havalandırma sistemine sahip Lamborghini, süper spor otomobillerin doğasında bulunan olağanüstü duyguyu ve dinamik performansı vurguluyor. Dinamik yol tutuşu ve yüksek performansın yanı sıra sürücüsüne hibrit sistemin kolaylaştırdığı yüksek bir sürüş konforu sunuyor.

Yalnızca 19 adet üretilen Lamborghini Sian Roadster’ların tamamı şimdiden satıldı bile!

 


Önerilen yazılar