Muhteşem İkili

Biri karada diğeri suda hakimiyet kuracak iki performans canavarı!

Mercedes-AMG ve Cigarette Racing’in 12. iş birliğinden doğan iki göz alıcı araç, geçtiğimiz hafta Miami Boat Show’da sahneye çıktı. Daha önceki yıllarda mevcut Mercedes modellerinin tasarım çizgilerine paralel tekne tasarımları yapılırken bu seneki iş birliği ilk defa hem bir tekne hem de Mercedes G-Serisine ait özel bir otomobil içeriyor ve her iki araç da yüksek performanslarının yanı sıra lüks ve seçkin detaylar barıdırıyor.

59’ Tirranna AMG Edition lüks yatlarla yüksek performanslı yarış teknelerinin kusursuz bir dengesini yansıtıyor. Hafif yapılı gövdesi ve iyileştirilmiş ağırlık merkezi konumu sayesinde üst düzey bir çevikliğe sahip bu tekne, toplamda 2.700 beygir gücü üretebilen 6 adet 4.6 litrelik V8 motora sahip. Maksimum hızı ise saatte yaklaşık 130 km.

Bu denli performans odaklı olmasının yanı sıra 26 kişiyi ağırlayabilecek geniş bir alana sahip. Teknenin dış bölümünde eksiksiz bir açık hava mutfağı, iç bölümünde ise kendine özel banyolu çift kişilik bir yatak odası, büyük bir kanepe ile televizyon, buzdolabı ve ekstra depolama alanları yer alıyor. Yolcularının eğlencesini garantileyecek 29 hoparlörlü ses sistemi ise toplam 5.200 watt gücünde.

Teknenin ruh ikizi Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition ise 585 beygir gücünde, 4.0 litrelik V8 Biturbo motora sahip. Otomobilin iç kısmı da tekneninki gibi bej ve lacivert renklerle donatılmış. Her iki aracın gövdesi de metalik siyah ve altın sarısı AMG deseniyle süslü.

Daimler AG’nin Tasarım Şefi Gordon Wagener’e göre Tirranna AMG Edition, Mercedes-AMG’nin lüks ve performans odaklı DNA’sını kusursuzca sahipleniyor. Atletik gövdesinin güçlü, net çizgileriyle ise Mercedes-AMG G 63 modelinin iddiasını su üzerine taşıyor.


Önerilen yazılar