Neredeyse Batmobil: Karlmann King

Dünyanın en pahalı SUV’u olma özelliğini taşıyan Karlmann King çizgi romanlardan fırlamış gibi görünüyor.

Araç tasarımında çıta giderek yükseliyor, bunun en son örneklerinden biri de özel otomobiller üreten Avrupa merkezli ekibin elinden çıkan ve 3.8 milyon dolarlık fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı SUV aracı olma özelliğini taşıyan Karlmann King. Otomobil dünyasına eşsiz bir ekleme yapan bu özel model, ilk bakışta elmas kesimli zırh tasarımıyla bakışları üzerinde topluyor. Mat siyah boyası ve origamiyi andıran çarpıcı çizgileriyle fütüristik bir duruşu olan bu 6 tonluk canavar araç, sanki dünyanın sonu bile gelse yenilmeyecek bir havaya sahip.

2,5 metre genişliğindeki araç aslında tam da böyle tasarlanmış, eksi 40 dereceden 90 dereceye dek, sıradışı hava koşullarında bile çalışabilen Karlmann King, Ford imzalı 6,8 litrelik V10 motor, 400 beygir gücü ve saatte 140 km’lik maksimum hız gibi özellikleri barındırıyor.

İlk kez 2016 Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıştığımız bu özel konsept SUV, zirvedeki fiyat etiketi nedeniyle, özellikle araçlarını tamamen kendilerine has ve eşsiz olmasını tercih eden, Çin’in yüksek gelir sahibi kesimine hitap etmek üzere tasarlanmış ve toplam üretim adedinin 10 taneyi geçmemesi planlanıyor.

İç kısmı da dış tasarımı kadar özel olan otomobilde, televizyon, PlayStation, Apple TV, buzdolabı, kahve makinesi gibi Limuzinvari konfor özellikleri bulunuyor. Ayrıca çeşitli renk kombinasyonlarıyla isteğe özel tasarlanabilen iç bölümün aydınlatma sistemi de, ambiyansa farklı ışık dokunuşları katarak SUV’u daha da benzersiz kılıyor.

Eğer Batman gerçek bir karakter olsaydı, Batmobile’i Batcave’ine park edip yoluna Karlmann King’le devam edebilirdi!


Önerilen yazılar