Öğle Arası Güzellik Molası

Güzelliğine düşkün ancak ameliyattan da bir o kadar korkan kadınlar için modern tıp gelişmeye devam ediyor. Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede estetik uygulaması mümkün!

Yapılan istatistikler, ofiste yapılan botox ve dolgu uygulamalarının artış hızının estetik ameliyatlardaki artış hızından çok daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Bu tip uygulamalar, gündelik hayatı olumsuz etkilemeden yapılabilen, bir ameliyat ve iyileşme süresi gerektirmeyen, daha basit ve pratik uygulamalar…

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça başvurulan “öğle arası güzellik molası” yöntemlerinin başında ise kısa süreli estetik uygulamaları geliyor. Uzman doktorlar tarafından doğru yöntemlerle uygulanan bu çözümler, hem doğal hem de anında sonuç almak için bire bir.

Hadi gelin yüksek katlı plaza asansörlerinden, en işlek caddelere kadar kulağınıza her yerde fısıldanabilecek neştersiz ve kısa süreli güzellik uygulamalarına göz atalım…

Botox

Estetik uygulamalarından Botox, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntem. İstenilen bölgelerde kas içine enjekte edilerek kaslarda gevşemeyi ve kasların üzerindeki kırışıklarda düzleşmeyi sağlayan ilacın ortalama etkisi ise 4-6 ay. Botox sık bilinen kullanım alanlarının dışında, son zamanlarda uygun dozlarda, çiğneme kaslarında, boyunda, dudak üstünde, dekolte ve yanak bölgesindeki ince kırışıklıklara uygulanıyor.

oglearasiguzellik_06

Botox

Dolgu Uygulamaları

Yaşın artması, genetik ve çevresel faktörler gibi daha pek çok farklı etkene bağlı olarak kıvrımlarda ve kontür hatlarında oluşan kırışıklıkları, çökme ve belirginleşmeleri hafifletmek ve dudakları dolgunlaştırmak amacıyla dolgu malzemeleri kullanılıyor. Geçici dolgu materyalleri içinde yer alan hyaluronik asit, tüm canlıların derisinin dermis tabakasında yer alan bir madde. Deri dışında göz, eklem ve kas dokusunda da bulunuyor. Hyaluronik asit ile dudak, kaz ayağı, kaş arası ve burun kenarı olukları gibi genelde bireylerin şikayetçi oldukları bölgelerin geçici dolgusu yapılabilir.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer ile cilt soyma, leke çıkarma ve kırışıklık tedavisi ülkemizde de oldukça popüler. Lazerle cilt gençleştirme ve yenilemede; üst derinin ince katmanı lazer enerjisi ile buharlaştırılırken, cildin alt katmanında kollajen üretimi arttırılıyor. Böylece daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde, lekelerde ve ince kırışıklarda azalma sağlanıyor.

Dolgu İle Burun Şekillendirme

Burun ameliyatı geçirmek istemeyen ve çok hafif şekil bozukluğu olan bireylerde veya ameliyat sonrası görülebilecek ufak rötuş ihtiyaçları için, dolgu materyalleri kullanılarak, burun şeklinde ufak değişiklikler sağlanabilir. Dolgu materyallerinin kullanımı ile burun daha uzun, daha kalkık gösteriliyor, burun ucunda sivrileşme veya daha yuvarlak bir görüntü elde edilmesi belli sınırlar içerisinde gerçekleştiriliyor. Bu operasyon hiçbir şekilde sadece dolgu uygulaması ile yer değiştiremez. Ancak dolgu uygulaması ile de kolay ve hızlı bir şekilde, burunda ufak bir takım değişiklikler elde etmek mümkün.

Hayalinizdeki Göğüslere Kavuşmak 45 Dakikada Mümkün

Dolgu malzemeleri ile göğüs büyütme uygulaması ise lokal anestezi ile gerçekleşiyor. Özel bir dolgu maddesinin doku altına iğneyle enjekte edilmesiyle gerçekleşen bu yöntem, aynı zamanda kalça ve bacakların ince kısımlarında da uygulanıyor. Fakat işlemi kısa süren bu yöntemin ömrü de kısa, sadece 1-1.5 yıl kullanılabiliyor ve tekrarlanabiliyor.

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Boyun Güzelliği

Özellikle yanak ve boyunlardan göğse doğru inen bantlar, orta yaşlı kadınlarda yanağı da aşağıya doğru çekerek, boyun güzelliğini bozuyor. Botoks enjeksiyonu ile bandın belirginliğinin azalması mümkün olmakla beraber, boyun gergin ve güzel görünüyor. Avrupa ve Amerika’da çok sık tercih edilen ve ameliyat gerektirmeyen bu yönteme, Nefertiti boynu deniyor.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildin üst tabakasının medikal olarak elde edilmiş çeşitli tipte ve konsantrasyonda asitler ile soyularak gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi. Bu tedavide çeşitli meyve asitleri kullanılıyor. Akne, lekelenme, antiaging, skar tedavisi kullanım alanları arasındadır. Kimyasal peeling sonrasında lekelenme, renk açılması gibi yan etkiler oluşabileceği için uygulama sonrasında güneşten korunmak gerekiyor.

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Leke ve Dövme Tedavisinde Lazer

Ciltte güneşin etkisiyle ve yaşla birlikte oluşan lekelerin azalmasında ve dövme tedavisinde, lazer uygulaması, ilk seçeneklerden biri. Lazer, cildimize rengini veren melanin pigmentine yapacağı ısı hasarı ile leke ve dövmelerde etki ediyor. Dövme tedavisinde kullanılan lazerin etkin olması için, pigmentin ciltte bulunduğu seviyeye göre lazerin dalga boyunun etkin olması gerekiyor. Lazerle dövme tedavisinde her zaman dövmede tam olarak kaybolma sağlanmayabilir. Hastayla, beklentileri ve oluşabilecek sonuç görüşülerek tedaviye başlanır.

Yağlara ve Kırışıklığa Veda

Çeşitli vitamin, enzim ve aminoasitlerden oluşan karışımların iğneyle enjekte edildiği mezoterapi yöntemi, ‘mezoterapi tabancası’yla artık daha da kolay ve ağrısız. Yaşlanmanın etkilerini gidermek, kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmek, bazı yerlerdeki istenmeyen yağ birikimlerini eritmek, selülitli bölgeleri tedavi etmek, saç dökülmelerinde (bölgesel veya genel) saçın güçlenmesini sağlamak veya yeni saç çıkışını arttırmak amacıyla tercih edilen bu yöntemin uygulama alanları arasına yüz, boyun, gerdan, göbek, kalça, bacaklar, kollar ve saçlar giriyor.

Bölgesel Zayıflama

VelaShape ameliyat olmadan selülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş cihaz. Kızıl ötesi radyofrekans tedavisi; çapta küçülme, bölgesel incelme, vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma, bölgesel kan dolaşımında iyileşme, cilt dokusunu iyileştirme, minör kas ağrılarında rahatlamaya yardımcı olmak amacıyla bacak, basen, üst kol, bel, karın, yüz ve boyun bölgelerinde kullanılıyor. Radyofrekans tedavisi kan akışının hızlanmasına yardımcı oluyor. Böylece metabolizma harekete geçiyor; ısı ile genleşme sağlanarak radyo frekansı ile var olan selülitler küçülülüyor. Bu yöntem, aynı zamanda cildin yenilenmesine, canlanmasına yardımcı oluyor.

Ultrashape

Karın, bel, göbek, kalça ve sırt başta olmak üzere bölgesel yağlanmalardan kurtulup, zayıflamak artık daha kolay. Erkek ve kadınların ortak sorunu olan fazla filoların ve yağ birikimlerinin dağıtılmasına yardımcı olan Ultrashape işlemi, 45- 60 dakika arasında değişen seanslarda karın, kalça ve bel bölgelerine uygulanıyor ve tek seansta 4 cm’ye kadar incelme elde ediliyor.

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Yazı: Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar