MAKALE

Oyunun Kuralları Yeniden Yazılıyor

Oyunun Kuralları Yeniden Yazılıyor

BMW tamamen elektrikli ilk Gran Coupé modeli BMW Concept i4 ile elektrikli mobilitedeki öncü vizyonunu gözler önüne seriyor.

BMW 2021 yılında üretime girmesi planlanan BMW i4 modeline ışık tutan BMW Concept i4 geçtiğimiz hafta gün yüzüne çıktı. Markanın dinamik sürüş özelliklerini modern, zarif ve sportif bir tasarımla birleştiren Concept i4, iç mekandaki ferah ve kullanışlı tasarımını sıfır emisyon ile bir araya getiriyor.

BMW iX3, BMW iNEXT ve BMW i4 gibi tamamen elektrikli BMW modellerinde yer alacak beşinci nesil BMW eDrive teknolojisinde kullanılan elektrik motoru, BMW’nin elektrik sistemleri alanında önemli bir adım daha atmasını sağlıyor ve toplamda 530 bg’ye kadar maksimum güç üretebiliyor. BMW i4 için geliştirilen akü versiyonu, son derece ince yapısı ve optimize edilmiş enerji yoğunluğu ile dikkat çekerken 600 km’ye kadar bir menzil sunuyor.

BMW Concept i4’ün dış mekandaki modern ve zarif çizgileri, dinamik sürüş keyfi ile bir araya geliyor. Araç zarafet ve dinamizmin resmini çizerken aynı zamanda bir Gran Coupé olarak BMW tutkunlarına beklenenden çok daha geniş bir iç mekan sunuyor.

BMW Concept i4’ün sportif kabini ise adeta sürücünün kendini bir yarış otomobilinde hissetmesini sağlıyor. Yeni BMW Kavisli Ekranı, sürücülerin daha rahat ekran takibi yapabilmesi için direksiyon simidi ile mükemmel bir uyum yakalıyor ve otomobille ilgili hemen hemen tüm komutların dokunmatik ekrandan kontrol edilmesine olanak sağlıyor.

Core, Sport ve Efficient olmak üzere üç farklı Deneyim Modu bulunan araç, bu farklı modları sayesinde, sürücülerin ekranı ve grafikleri nasıl deneyimlediğinden, iç mekanın nasıl olması gerektiğine kadar pek çok özelliğe sahip oluyor.

BMW Concept i4 benzersiz sesiyle de fark yaratıyor. Dünyaca ünlü besteci Hans Zimmer tarafından BMW Sound Designer Renzo Vitale ile birlikte geliştirilen BMW IconicSounds Electric, Concept i4’ü duyulabilir hale getiriyor. Örneğin otomobilin sesi, “Core” modundaki sürüş seslerinden, “Sport” modunun daha yoğun ve belirgin seslerine kadar pek çok farklı seçenek sunuyor.


Önerilen yazılar