Özgür Ruhlu Ailenin En Yeni Üyesi

Markanın ilk elektrikli bisikleti, zarif hatları ve narin gövdesiyle bildiğiniz Harley Davidson’lara hiç benzemiyor.

Harley Davidson dendiğinde aklınıza gelen iri cüsseli tasarımları şimdilik bir kenara bırakın. Çünkü efsanevi motor markası geçtiğimiz yıl duyurduğu elektrikli bisiklet girişimini sonlandırdı ve ortaya narin hatlara, zarif bir estetiğe sahip ilk elektrikli bisikletini çıkardı.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Serial 1 isimli bu bisiklet adını markanın 1903’te ürettiği en eski motosiklet modelinden alıyor. 100 yılı aşkın bir süredir dünyanın hareket ediş biçimini değiştiren marka, elektrikli bisiklet serisiyle de buna devam etmeyi amaçlıyor. 2020’den 2025’e dek yüzde 6 oranında büyümesi öngörülen küresel elektrikli bisiklet pazarının bu ivmesi düşünüldüğünde Harley Davidson’ın da bu pazarda yerini almak istemesi büyük bir sürpriz değil.

Elektrikli bisikletler, normal bisikletlerin verdiği çabasız özgürlük hissini elektrikli motorun gücüyle birleştiriyor. Harley Davidson Serial 1 da, henüz teknik özelliklerine dair detaylar verilmemiş olsa da, şehir içi yolculukları daha hızlı ve daha az yorucu hale getirerek insanların daha uzak mesafelere bisikletle seyahat etmesini kolaylaştıracak.

Özellikle de pandemi ile birlikte toplu taşımaların kalabalık ortamlarından uzak durmak isteyen insanların sayısının arttığını da göz önünde bulundurursak elektrikli bisikletlerin bu talebe kusursuz bir cevap verdiğini söyleyebiliriz.

Bu nostaljik dokunuşlu, premium e-bisiklet önümüzdeki yıl ilkbaharda satışa sunulacak. Harley Davidson’ın elektrikli bisiklet tasarımına ve üretimine odaklanacak startup girişimi Serial 1 Cycle Company’nin, ilk bisiklet modelini nasıl bir performans ve teknolojiyle donattığını öğrenmek için önümüzde biraz daha zaman var. Ancak sürücüsüne, markanın karakteri olan özgürlük ve maceracılık hislerini doyasıya yaşatacak bi̇r sürüş deneyi̇mi̇ sunacağını tahmi̇n etmek zor deği̇l.


Önerilen yazılar