Pikseller ve Tuğlalar

Lego’nun Atari 2600 seti ile çocukluğunuza dönmeye hazır olun!

1977’de piyasaya sürülen ve tüm zamanların en ünlüsü diyebileceğimiz ikonik konsol Atari 2600, şimdi Lego tuğlalarından yapılan versiyonuyla karşımızda. İkisi de birçok çocuğun hayal dünyasını genişletmiş bu isimlerin birlikteliği, o dönemde çocukluğunu geçirmiş olan kişilere bambaşka bir nostaljik deneyim yaşatıyor.

Kutusunun açılma anından son tuğlanın yerleştirilme anına dek bu seti yapmak gerçekten de çocukluk anılarını hatırlatan bir yolculuk. Kendi konsolunu Lego tuğlalarıyla inşa eden kişiler aynı zamanda tıpkı orijinali gibi hareket eden oyun kolu gibi ayrıntıların da keyfini yaşayacak. Üstelik konsolun içinde hem oyun tutkunlarını hem de Lego severleri mest edecek bir de sürpriz gizli: Ön kısmın kaydırılarak açılmasıyla ortaya çıkan, 80’lerden kalma bir video oyun odası.

Ayrıca sette Atari’nin efsanevi üç oyunu olan Asteroids, Adventure ve Centipede’in kasetleri de yine Lego tuğlaları ile yapılabiliyor. 1980’ler tarzı havalı bir kaset tutucuda saklanabilen bu kartuşlarla ayrıca oyunların üç boyutlu vinyet modelleri de yapılabiliyor.

Lego bu seti tasarlaması için çocukluğundan beri Atari fanı olan tasarımcısı Chris McVeigh’i seçmiş. Veigh, Atari 2600’ün çocukluğunda aldığı en unutulmaz hediye olduğunu söylerken bu iki ikonu bir araya getirmekten duyduğu heyecanı belirtiyor ve ekliyor, “Bu klasik konsolu inşa etmenin sizi birkaç pikselin bir dünya dolusu macera demek olduğu o dingin günlere götürmesini umuyorum.”


Önerilen yazılar