Radikal Tasarım, İleri Teknoloji

Alışılmışın dışındaki fütüristik silüetiyle Yeni BMW CE 04, şehir içi sürüşe farklı bir boyut kazandıracak.

Tamamen elektrikle çalışan scooter modelleri popülerlik kazandırmayı sürdürürken BMW Motorrad da fütüristik tasarımı ve çevreci motoruyla oyunun kurallarını değiştirecek Yeni BMW Motorrad CE 04’ü duyurdu.

Şehir içi kullanımı için ideal mobilite çözümü sunan Yeni BMW Motorrad CE 04, sessiz devrimin en önemli parçası olarak BMW #NEXTGEN 2020’de konsept olarak tanıtılmıştı. Yenilikçi ve modern teknolojiyi alışılmışın dışında bir tasarımla sunarak geleneksel motosiklet modellerinden ayrışan Yeni BMW Motorrad CE 04, yüksek menzili ve verimli motoru sayesinde şehir için yolculuklarında markanın geçmişinden günümüze taşıdığı, efsaneleşmiş sürüş keyfini yaşatacak.

Yeni BMW Motorrad CE 04’ün arka tekerlek ve akü arasında yer alan elektrik motoru 31 kW (42 bg) güç üretiyor ve araç 0’dan 50 km/s hıza sadece 2.6 saniyede çıkabiliyor. Maksimum hızı ise 120 km/s olarak belirtildi.

Üstelik Yeni BMW Motorrad CE 04’ün lityum-iyon pilleri, ister BMW wallbox ile ev ve işyerlerinden ister şarj istasyonlarından doldurulabiliyor. Boş olan pillerin evlerde kullanılan elektrikten yüzde 100 doluluğa ulaşması 4 saat 20 dakikada gerçekleşiyor. Hızlı şarj teknolojisi ise bu süreyi 1 saat 40 dakikaya indiriyor. Yeni BMW Motorrad CE 04’ün ECO, Rain, Road ve Dynamic diye adlandırılan dört farklı sürüş modu bulunuyor.

Bu fütüristik iki tekerlekli mobilite aracı teknolojik donanımlarında da fark yaratıyor. Aracın en dikkat çekici donanımlarından biri 10.25 inç boyutundaki ekranı. Ekranın geniş boyutu ve özel tasarımı, sürüş bilgilerinin takip edilmesini kolaylaştırıyor.

Yeni BMW Motorrad CE 04 aydınlatma parçalarıyla da fark yaratıyor. LED teknolojisinin ulaştığı en son noktayı temsil eden aydınlatmalar motosikletin trafikteki görünürlüğünü artırarak güvenliği zirveye çıkarıyor.

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı BMW Motorrad, Yeni BMW Motorrad CE 04’ün 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye yollarında olacağını açıkladı!


Önerilen yazılar