MAKALE

Saçlarınız Sonbaharda Da Işıldasın

Saçlarınız Sonbaharda Da Işıldasın

Saçlarınızı sonbaharla dost kılmak için bakım rutininizde nasıl bir değişiklik yapmalısınız?

Saçlarınızı nasıl yazın güneş, deniz ve havuz sularının olumsuz etkilerinden koruyorsanız kuru, soğuk ve rüzgarlı mevsimlerde de özel bir bakım rutini izlemeniz yılın her anı ışıl ışıl ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Sonbahar ve kış aylarında saç bakımınızda nelere dikkat etmeniz ve yazın uyguladığınız saç bakımı adımlarında neleri değiştirmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Kuru ve İnce Saç Uçları

Sıcak ve nemli havaların ardından daha soğuk bir mevsime adım attığımızda, saçlarımız da cansız bir görünüme bürünebilir. Tıpkı cildiniz gibi, saçınızın da bu mevsimlerde ekstra neme ihtiyacı var. Saçınızın hava sıcaklığındaki değişikliğe uyum sağlayabilmesi ve daha canlı görünmesi için bakım rutininize nemlendirici bir saç maskesini haftada en az bir kez kullanmak üzere ekleyin. Jojoba, shea veya avokado yağları ekstra nemlendirici özellikleriyle biliniyor.

Elektriklenmiş Saçlar

Elektriklenmiş saç sorunu soğuk havalarda taktığımız şapkalar ve atkılardan dolayı yükselişe geçebilir. Eğer siz de saçlarınızda elektriklenme sorunu yaşıyorsanız saç serumları kurtarıcınız olacak. Saçınızın yüzeyinde bir katman oluşturarak nemini kaybetmesini önleyen ve aynı zamanda ona parlaklık veren bir serum elektriklenme probleminin de önüne geçecek.

Sönük Saçlar

Özellikle de düz saçlara sahipseniz, büyük bir olasılıkla soğuk havalarda sönük ve hacmini kaybetmiş saçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için kilit nokta saçlarınızın köklerini besleyecek ürünleri tercih etmek ve saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak. Ayrıca bir saç spreyi de saçınızın hacmini artırıp onun cansız ve sönük görünmemesi için son dokunuşu yapabilir.

Saç Şekillendiriciler

Soğuk havalarda saçımızı kurutarak evden çıkmaya daha yatkın olduğumuz için bu da beraberinde ısıdan etkilenip zarar gören saçları getiriyor. Üstelik saç düzleştirici gibi şekillendiriciler de kullanıyorsanız bu etki daha da artıyor. Bunları minimuma indirmek için saçınızı ısıdan koruyacak bir ürün kullanmalısınız. Bu nemli saçlarınıza, şekillendirme aşamasına geçmeden önce uygulayacağınız bir maske olabilir. Böylece hem onları nemlendirmiş ve korumuş olacak hem de daha parlak görünmelerini sağlayacaksınız.


Önerilen yazılar