Sadece 333 Adet Var

Ayrıcalıklı özelliklere sahip Yeni Audi R8 Coupé V10 GT RWD, dünya çapında yalnızca 333 adet üretilecek.

Audi, tam on iki yıl önce ürettiği özel süper spor model R8 GT’nin ardından onun ikinci versiyonu olan Yeni Audi R8 Coupé V10 GT RWD’yi tanıttı. Marka tarihindeki en güçlü arkadan itişli otomobil olan bu yeni modelde 620 PS’e yükselen güce sahip, 5,2 litrelik doğal emişli V10 motor bulunuyor. Bu da Yeni R8 GT’yi 100 km/sa hıza 3.4 saniyede, 200 km/sa sınırına sadece 10.1 saniyede çıkarıyor ve 320 km/saate kadar maksimum hıza ulaştırıyor. Ayrıca araçta yer alan ve daha hızlı vites geçişleri sağlayan yeni 7 vitesli çift kavramalı şanzıman bulunuyor.

Büyük bölümünü el yapımı olarak üreten Yeni R8 GT2’de ilk kez Torque Rear modu da sunuluyor. Bu sürüş modunda kayma, ESC’nin bir parçası olarak, çekiş kontrol sistemi (ASR) tarafından arka aksta kontrol ediliyor. Bu işlev aynı zamanda sürüş becerileri ve yol koşulları geliştikçe farklı bir adaptasyon sağlıyor. Tekerlek hız sensörlerinden gelen bilgileri, direksiyon açısını, gaz pedalı konumunu ve seçilen vitesi dikkate alarak arka akstaki motor gücünü belirliyor.

RWD’nin performansında artış sağlamak amacıyla yapılan çeşitli iyileştirmelerle ağırlıkta yaklaşık 20 kilogramlık bir azalma sağlanmış. Özel 20 inç, 10 kollu jantları da ağırlığın azaltılmasında kilit rol oynuyor.

Dünya çapında sadece 333 adet satışa sunulacak Yeni R8 GT’yi benzerlerinden farklı kılmak için marka onu özel ek parçalarla donatmış. İlk ayırt edici özellik, arkadaki siyah “R8 GT” yazısı. R8 GT’de olduğu gibi yeni model de mat Suzuka Gri renkte sunuluyor, alternatif olarak Tangorot Metalik ve Daytona Grey Metalik tonları da mevcut.

İç mekan ise siyah ve kırmızı kombinasyonuyla tasarlanmış. Buna sadece 12 yıl önceki R8 GT’de mevcut olan kırmızı kemerler de dahil. Paspaslar ve R8 koltuklarda, özel modelin siyah ve kırmızı yazıları yer alıyor. R8 GT 2’lerin sıralı numaralandırması vites kolunun ortasında, karbon kaplamada görülüyor.


Önerilen yazılar